Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Amazon w Świebodzinie niedługo rusza! Ile można zarobić? Sprawdź. Firma daje też benefity i organizuje kursy

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Centrum logistyczne Amazon w Świebodzinie rusza już we wrześniu tego roku.
Centrum logistyczne Amazon w Świebodzinie rusza już we wrześniu tego roku. Amazon
Amazon w Świebodzinie ma zostać otwarty już we wrześniu tego roku. Aktualnie firma prowadzi rekrutację i oferuje pracownikom wyższe pensje. Sprawdź, kto ma szansę na zatrudnienie i ile będzie mógł zarobić!

Centrum logistyczne Amazon w pobliżu Świebodzina zapewni ponad tysiąc miejsc pracy na różnego rodzaju stanowiskach. Oprócz wyższych pensji firma oferuje swoim pracownikom także szereg benefitów.

Praca w centrum logistycznym Amazon w Świebodzinie

Pracownicy zatrudnieni w centrum logistycznym będą kompletować, pakować i wysyłać klientom zamówienia zawierające małe przedmioty, takie jak książki, elektronikę i towary konsumpcyjne.

Zobacz: Amazon w Świebodzinie z lotu ptaka

Źródło: Amazon

Rekrutacja do Amazon w Świebodzinie

Obecnie prowadzone są rekrutacje na stanowiska szczebla początkowego i stanowiska specjalistyczne. Na stanowiska specjalistyczne Amazon poszukuje między innymi:

 • kierowników obszaru,
 • HR partnerów,
 • specjalistów ds. personalnych,
 • planistów,
 • techników utrzymania ruchu,
 • inżynierów w dziale IT,
 • pracowników magazynowych.

Na stanowiska specjalistyczne rekrutacja odbywa się w kilku etapach:

 • aplikacja poprzez stronę internetową,
 • wywiad telefoniczny z rekruterem bądź kierownikiem zespołu,
 • zadanie pisemne,
 • test analityczny,
 • panel rekrutacyjny z członkami firmy.

W przypadku kandydatów na pracowników magazynowych wystarczy aplikacja poprzez stronę internetową. Następnie z kandydatami skontaktuje się dział rekrutacyjny. Wobec tych kandydatów nie wymaga się doświadczenia w pracy ani kwalifikacji.

Osoby zainteresowane pracą znajdą oferty na stronie internetowej Amazon.

W czasie pandemii wszystkie rekrutacje odbywają się zdalnie, także każdy kandydat w zaciszu swojego domu, w komfortowych warunkach może wziąć udział w takiej rekrutacji i dostać propozycję pracy

- mówi Marcelina Bednarczyk, regionalny kierownik ds. rekrutacji na Europę Środkowo-Wschodnią.

Rekrutacje trwają.

Wynagrodzenie oferowane w Amazon w Świebodzinie

Od 1 lipca 2021 roku Amazon podnosi stawkę początkową dla pracowników poziomu początkowego, która wynosi 22,50 złotych brutto na godzinę.

Wraz z premią za frekwencję nasi pracownicy mogą zarabiać od 4 082 do 4 355 zł brutto miesięcznie, a liderzy zespołów od 5080 do 5443 zł brutto miesięcznie, w zależności od stażu pracy i liczby przepracowanych godzin w danym miesiącu

- informuje Amazon.

Ponadto pracownicy będą zatrudnieni bezpośrednio przez Amazon, który już od początku zapewnia umowę o pracę.

Firma zapewnia również dodatkowe benefity:

 • ubezpieczenie na życie,
 • prywatną opiekę medyczną Luxmed,
 • ciepłe posiłki za 1 złotych,
 • bezpłatny dojazd do pracy na wybranych trasach.

Pracownicy z wybranych miast będą mieli zapewniony bezpłatny dojazd z i do pracy. Od pierwszego dnia funkcjonowania obiektu zaczną kursować autobusy z:

 1. Gorzowa Wielkopolskiego,
 2. Sulęcina,
 3. Rzepina,
 4. Krosna Odrzańskiego,
 5. Żar,
 6. Zielonej Góry,
 7. Głogowa
 8. Wolsztyna,
 9. Nowego Tomyśla,
 10. Drezdenka.

Jednocześnie firma nie wyklucza utworzenia dodatkowych kursów na nowych trasach w razie takiej potrzeby.

Niedługo otwarcie centrum logistycznego Amazon w Świebodzinie. Firma rekrutuje i podnosi pensje
Amazon

Amazon oferuje swoim pracownikom możliwość rozwoju zawodowego

Amazon oferuje także możliwość rozwoju zawodowego. W 2020 roku awans na wyższe stanowisko otrzymało 601 pracowników. W sumie od początku działalności Amazon Polsce awansowało 2358 pracowników.

Jednym z programów oferowanych przez firmę jest program rozwoju zawodowego Postaw na Swój Rozwój. Jest on skierowany do pracowników, którym zależy na zdobyciu nowych kompetencji lub zmianie zawodu. W jego ramach pracownik może zdobyć w ciągu czterech lat do 26 tysięcy złotych bezzwrotnego dofinansowania na opłatę kursów i materiałów edukacyjnych. Co więcej, nie podpisuje przy tym umowy lojalnościowej. Dotychczas w programie wzięło udział około 40 tysięcy uczestników. Najpopularniejszymi kursami zawodowymi w 2020 roku były między innymi transport, informatyka, księgowość i mechanika.

Nie tylko pracownicy poziomu podstawowego mogą liczyć na wsparcie w rozwoju. Program Rozwoju Liderów Amazon jest skierowany do absolwentów szkół wyższych i studentów MBA. Założeniem jest wyłowienie największych talentów i danie im możliwości rozwoju od pozycji Area Managera, czyli osoby zarządzającej zespołem, aż do General Managera, czyli osoby, mającej pod swoją opieką cały budynek.

Pracownikom Amazon w Świebodzinie pomogą roboty

Pracownicy podczas przerwy będą mogli skorzystać z posiłku za złotówkę wydawanego w wersji mięsnej lub wegetariańskiej. Ponadto firma zapewnia bezpłatną kawę oraz herbatę, a to wszystko w nowoczesnych warunkach - części jadalni będą przeszklone, będzie można wyjść z nich na taras pełen zieleni.

Obiekt w Świebodzinie zajmuje powierzchnię 193 000 m2, co zapewni możliwość magazynowania do 30 milionów produktów. To drugi największy obiekt Amazon w Polsce, zaraz po centrum w Gliwicach. Ponadto, budynek zostanie wyposażony w 58 doków dla pojazdów ciężarowych i 28 km taśmociągów. Centrum w Świebodzinie będzie także czwartym centrum robotycznym Amazon w Polsce. Pracowników w codziennej pracy będzie wspierać 3 000 robotów Amazon Robotics. Będą one przesuwać się pod regałami, podnosić je i przemieszczać po obiekcie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto