Szymon Kozica

Zobacz galerię (58 zdjęć)
W niedzielnym (23 sierpnia) pojedynku klasy A piłkarze Błękitnych Ołobok pokonali na wyjeździe Zenit Ługów aż 6:1 (5:1). W 11 min prowadzili już 3:0, a do przerwy strzelili pięć bramek. Mecz został rozegrany na boisku w Świebodzinie.
  • Błękitni Ołobok mają komplet zwycięstw. Trener nie ukrywa, że celem jest awans do klasy okręgowej.
  • Zenit Ługów wciąż bez punktu. Kapitan mówi, że zespół gra dla prezesa i chce utrzymać się w klasie A.
  • W końcówce meczu było nerwowo. Sędzia ukarał piłkarzy żółtymi kartkami, pokazał także czerwoną...

Faworyta niedzielnego spotkania nietrudno było wskazać. Błękitni rozpoczęli sezon od wyjazdowego zwycięstwa nad Obrą Trzciel 2:1, a następnie na własnym boisku rozgromili Sokół Kalsk 6:0. Z kolei Zenit przegrał u siebie ze Zjednoczonymi Lubrza 1:3, a później uległ na wyjeździe Delcie Smardzewo 2:3.

Do przerwy 5:1 dla Błękitnych

Błękitni błyskawicznie udowodnili swoją wyższość. Już w 4 min objęli prowadzenie po golu Roberta Brejdaka. Trzy minuty później Serhii Akufenko podwyższył na 2:0. W 11 min Krzysztof Woźniak wykorzystał rzut karny, przewaga rosła. Czwartą bramkę dla gości strzelił Roman Szpytko w 33 min. Zenit natychmiast odpowiedział trafieniem Jarosława Kostrzewy z rzutu karnego, ale rywale minutę przed przerwą dołożyli piątą bramkę, której autorem był Brejdak.

"A teraz sobie daj czerwoną..."

W drugiej połowie Błękitni wciąż mieli dużą przewagę, lecz na kolejnego i zarazem ostatniego gola trzeba było czekać aż do 90 min. Woźniak ładnie przymierzył z rzutu wolnego, ustalając wynik meczu. Piłkarzom Zenitu puszczały nerwy. Najpierw Jan Osuch ostro pokłócił się z Jakubem Jakimowiczem i... zszedł z boiska. Pod koniec spotkania gospodarze mieli spore pretensje do sędziego, który nie odgwizdał faulu przy linii bocznej. Efektem były dwie żółte kartki za niesportowe zachowanie. Chwilę później arbiter usłyszał: "A teraz sobie daj czerwoną i zejdź z boiska". I faktycznie, sędzia wyciągnął czerwoną kartkę, ale pokazał ją nie sobie, tylko Krzysztofowi Żywczyńskiemu...

Cel jest jeden: awans do okręgówki

- W pełni zasługiwaliśmy na to zwycięstwo. Wiedzieliśmy, że drużyna z Ługowa ma swoje problemy, przyjechaliśmy pewni siebie - przyznał Wojciech Skarżyński, trener Błękitnych. - Po przerwie spuściliśmy z tonu, ale myślę, że możemy być zadowoleni.

Na co stać Błękitnych w tym sezonie? - Cel jest jeden: awans do okręgówki i tylko to się liczy - nie ukrywa trener Skarżyński.

Po trzech kolejkach spotkań trzy drużyny mają na koncie komplet zwycięstw. Kto będzie najgroźniejszym rywalem w walce o awans? - Jest jeszcze za wcześnie, żeby oceniać, kto tu będzie mocny, a kto nie. Jest parę drużyn, które na pewno będą się liczyć do końca - odpowiedział trener Skarżyński.

Celów dużych nie ma, byle się utrzymać

- Wyszliśmy bardzo ofensywnie, ale to się nie udało. Zaskoczyli nas w pierwszych minutach, bo wynik już się rozwiązał na początku meczu. Myślę, że już później nie było szans - skomentował Andrzej Szwer, kapitan Zenitu. - Ołobok jako drużyna jest naprawdę przygotowana kondycyjnie bardzo dobrze. Myślę, że będzie w czołówce tabeli i mają szansę na awans nawet do okręgóweczki.

- Są przygotowani kondycyjnie na pewno, technicznie - mają fajnych grajków, w środku jest dwóch Ukraińców, bardzo fajnie prowadzą piłkę, nie boją się, grają od tyłu spokojnie - tak Szwer ocenia Błękitnych.

Kapitan odniósł się też do "elektrycznych" momentów zwłaszcza w końcówce pojedynku. - Przy takim wyniku nerwy ponoszą. Jeszcze trochę błędów sędziego... Myślę, że to miało wpływ na naszą grę - zauważył.

A na co w tym sezonie stać Zenit? - Celów dużych nie ma, byle się utrzymać. Priorytet drużyny jest taki, aby zagrać dla prezesa, bo postawili szatnię na naszym boisku i to było takie zawiązanie klubu, żeby dograć i utrzymać ten klub jeszcze przynajmniej te pół sezonu, a może i cały.