Brójce Lubuskie. Turniej halowy oldbojów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzcielu

Wiesław Zdanowicz
Turniej halowy oldbojów w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Wiesław Zdanowicz
Halowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzcielu, Jacka Marciniaka, zorganizowano w sobotę, 10 lutego, w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. To jedna ze stu imprez sportowych na 100-lecie, organizowanych przez gminę Trzciel.

W sobotnich zawodach, które przeprowadzono w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Brójcach, zmierzyły się trzy drużyny - halowców z Trzciela (Cafe Bar U Jacka), oraz oldbojów - Pogoń ze Świebodzina i Victoria Szczaniec. Zawody sędziował Marek Przybysz.

Pogoń i Victoria są klubami dobrze znanymi kibicom, warto natomiast przypomnieć drużynę Cafe Baru U Jacka. Zawodnicy pochodzą z Trzciela, lecz wspomagają ich także koledzy z Międzyrzecza. Wszyscy są piłkarzami nie zrzeszonymi. W ubiegłym roku wygrali turniej w Świebodzinie, obecnie w Zbąszyniu i są zaproszeni do udziału w superpucharze Ziemi Wielkopolskiej do Nowego Tomyśla.

Pierwszy mecz - Bar U Jacka z Pogonią Świebodzin - wygrali utytułowani zawodnicy z Trzciela 6:1, następny - Bar U Jacka z Victorią Szczaniec - zakończył się rezultatem 8:3, natomiast w trzecim - Victoria Szczaniec uległa Pogoni Świebodzin 2:8.

W klasyfikacji końcowej na pierwszej pozycji uplasował się Bar U Jacka (zdobył puchar), drugie miejsce zajęła Pogoń, a trzecie - Victoria Szczaniec. Oprócz pucharów zespoły otrzymały piłki ufundowane przez byłego prezesa Victorii Szczaniec - Czesława Kamienia.

Zawody okazały się udaną propozycją spędzenia wolnego czasu i udziału w obchodach rocznicy.

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.