MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Burmistrz kontra mieszkańcy. Debata włodarza Świebodzina

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Burmistrz rozmawiał z mieszkańcami o problemach miasta i gminy.
Burmistrz rozmawiał z mieszkańcami o problemach miasta i gminy. Anna Moyseowicz
W środowe (23 listopada) popołudnie odbyła się debata burmistrza Świebodzina Tomasza Sielickiego wraz z mieszkańcami. Spotkanie miało na celu podsumowanie czterech lat kadencji.

Debata burmistrza Świebodzina z mieszkańcami

Włodarz gminy spotkał się z mieszkańcami w Bibliotece Publicznej w Świebodzinie. Pomimo tego, iż frekwencja nie dopisała, obecni goście mieli wiele uwag i pytań, a wydarzenie trwało dłużej, niż planowano.

Debatę rozpoczęto od prezentacji tłumaczącej główne aspekty funkcjonowania gminy oraz przedstawiającej jej budżet, z uwzględnieniem wydatków i dochodów. Następnie głos zabrali mieszkańcy. Dyskusję zdominował problem anteny 5G postawionej w Wilkowie, wbrew woli wielu mieszkańców sąsiadujących z masztem. Pretensje mieszkańca wobec burmistrza dotyczyły braku informacji o decyzjach w sprawie budowy, z kolei Sielicki odpierał atak podkreślając, że mieszkańcy nie byli stroną w postępowaniu, a informacje trafiały bezpośrednio do sołtysa wsi.

Obecnych na debacie nurtowała również kwestia estetyki w mieście, w tym wyrzucanych śmieci w okolicach paczkomatów oraz sytuacja na terenie prywatnym przy ulicy Wałowej. Poruszono również sposób licytacji działek przy galerii Hosso, powstawania nowych budynków wielorodzinnych, stanu dróg w mieście, strefy kultury, pojawiło się też pytanie o budowę galerii handlowej "Karuzela".

Cztery lata kadencji włodarza gminy Świebodzin

Burmistrz Świebodzina objął pełnioną funkcję cztery lata temu. Jak sam pisze na swoim Facebooku

To były niesamowicie intensywne cztery lata. Skala wyzwań, z którymi musimy się mierzyć w tej kadencji to coś czego nie mógł się spodziewać nikt i o tym głośno mówią Samorządowcy dużo bardziej doświadczeni ode mnie. Pandemia, lockdown, wojna za wschodnią granicą, kryzys migracyjny, kryzys energetyczny, inflacja, zmiany w systemie podatkowym ograniczające dochody własne samorządów i cała lista pomniejszych zdarzeń, które wpływają na codzienne życie każdego człowieka. To wszystko sprawia, że praca włodarza przypomina bardziej przejażdżkę hulajnogą po polu minowym, niż kierowanie Gminą w klasycznym tego słowa znaczeniu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szokująca oferta pracy. Warunkiem uczestnictwo w saunie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto