red
Wojciech Wojtkielewicz
Centralna Liga Juniorów U-17. Druga kolejka w 2019 roku przyniosła ciekawe rozstrzygnięcia, a sporego wyczynu dokonali gracze Legii Warszawa i Wisły Kraków.

Grupa A

Pierwsze zwycięstwo na poziomie centralnym odniósł Ursus Warszawa, który przed własną publicznością podejmował ŁKS Łódź. Gospodarze dominowali od pierwszej do ostatniej minuty i ich zwycięstwo 3:0 nie podlegało dyskusji. Większych problemów z zainkasowaniem trzech oczek nie miała Polonia Warszawa, która udała się do Białegostoku na mecz z Jagiellonią. Warszawianie po 50. minutach wygrywali 3:0, a gospodarzy było stać tylko na jedną bramkę. Swój pierwszy punkt zdobyły Naki Olsztyn, które zremisowały 1:1 z AKS SMS Łódź.

Wielkie emocje przyniosły derby stolicy, które rozegrane zostały między Legią i Escolą Varsovią. Goście prowadzili 3:0 i wydawało się, że niespodzianka stanie się faktem. Nic bardziej mylnego, bowiem Legia w 78. minucie zbliżyła się na jedną bramkę, a między 87 a 89 minutą dwukrotnie trafiła do siatki i zapewniła sobie prestiżowe zwycięstwo.

Legia Warszawa - Escola Varsovia Warszawa 4:3
Michał Sparwasser 57, Miłosz Pacek 78, 89, Kajetan Staniszewski 88 - Aleksander Stawiarz 19, Kacper Karasek 22, Piotr Owczarek 50

Grupa B

Drugą porażkę zanotował Gryf Słupsk, który tym razem musiał uznać wyższość Arki Gdynia. Spotkanie świetnie rozpoczęło dla gdynian, bowiem w 2. minucie Parulski otworzył wynik spotkania. W 45. minucie Kacper Magdziński podwyższył prowadzenie, które do końca meczu nie uległo zmianie. Aż sześć bramek obejrzeli kibice zgromadzeni we Wronkach, do których na mecz z Błękitnymi przyjechała poznańska Warta. Goście prowadzili już czterema trafieniami, a gospodarzom udało się zmniejszyć rozmiary porażki do 2:4. Najmniejszych problemów ze zwycięstwem nie miała Lechia Gdańsk, która zaaplikowała AP Reissa Poznań trzy bramki. Wielkie emocje przyniosło spotkanie w Szczecinie, które w 87. minucie rozstrzygnęła bramka Filipa Borowskiego i to Lech Poznań mógł sobie dopisać trzy oczka do swojego dorobku.

Gryf Słupsk - Arka Gdynia 0:2
Nikodem Parulski 2, Kacper Magdziński 45

Błękitni Wronki - Warta Poznań 2:4
Fabian Grzelka 74, Patryk Draszczyk 76 - Mikołaj Narożny 28, 68, Kamil Czajka 34, Maksymilian Lisowski 48

AP Reissa Poznań - Lechia Gdańsk 0:3
Jakub Kałuziński 33, Michał Sadowski 59, Kacper Sezonienko 80

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:1
Filip Borowski 87

Grupa C

Gdy wydawało się, że mecz Gwarka Zabrze z Odrą Opole zakończy się bezbramkowym remisem sprawy w swoje ręce wziął Adrian Gawlik, który w 90. minucie zapewnił zwycięstwo śląskiemu zespołowi. W niewesołych nastrojach wracali do Wrocławia gracze Śląska, którzy przegrali z Ruchem Chorzów 1:4. To był dobry weekend dla chorzowskich drużyn, bowiem Stadion Śląski wygrał z FC Wrocław Academy 1:0. Zagłębie Lubin podejmowało na własnym boisku Górnik Zabrze i było bardzo gościnne. Zabrzanie do przerwy prowadzili 2:0, a gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę.

Grupa D

W grupie D tylko jedna drużyna po dwóch kolejkach ma komplet zwycięstw. Wisła Kraków - bo o niej mowa - podejmowała Koronę Kielce i dokonała nie lada wyczynu, bowiem przegrywając 0:2 odwróciła losy spotkania i ostatecznie wygrała 4:2. Podgórze Kraków wygrało przed własną publicznością z BKS-em Lublin 2:0. Cracovia udała się do Mielca na mecz ze Stalą i wróciła do Krakowa ze sporym poczuciem niedosytu, ponieważ bezbramkowo zremisowała. Motor Lublin wygrał prestiżowe starcie z Resovią Rzeszów 1:0.

Podgórze Kraków - BKS Lublin 2:0