Centralna Liga Juniorów U17. Ostra strzelanina piłkarzy Lechii Zielona Góra. Rywal był bezradny, poległ 0:10

Cezary Konarski
Piłkarze Lechii Zielona Góra awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U17.
Piłkarze Lechii Zielona Góra awansowali do Centralnej Ligi Juniorów U17. Cezary Konarski
Ostrą strzelaninę urządzili sobie piłkarze Lechii Zielona Góra w barażowych meczach z Pomologią Prószków, których stawką był awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. W rewanżowym spotkaniu na własnym boisku zielonogórzanie wygrali aż 10:0.

Lechia Zielona Góra – Pomologia Prószków 10:0 (2:0)

• Bramki: Aleksander Sadowski (8, 56), Mateusz Zientarski (57, 77), Filip Filipczak (67, 73), Kacper Dąbrowski (6), Dominik Figaś (51), Kajetan Szubra (75), Szymon Osiński (83).
  • Lechia: Sieracki – Dąbrowski, Kurowski, Judkowiak, Lubieniec, Guder, Wójcik, Mania, Zientarski, Sadowski, Połomka.
    Rezerwowi: Słodki, Dawcewicz, Figaś, Filipczak, Osiński, Szubra.
  • Pomologia: Tyszkowski – Beneda, Wierzbicki, Stępień, Gawron, Mrozik, Moskal, Madeła, Malik, Kutyła, Sowa.
    Rezerwowi: Posid, Kotzwander, Grochla, Tokarz, Grabowiecki, Czapla, Ferkaluk.

Już pierwszy mecz wiele wyjaśnił

Sprawa awansu do Centralnej Ligi Juniorów w zasadzie rozstrzygnięta została już w pierwszym meczu w Prószkowie. Lechia wygrała 8:0, dlatego trudno było spodziewać się, że w rewanżu u siebie da sobie wydrzeć okazję gry na centralnym szczeblu. Zielonogórzanie podeszli jednak do meczu z pełną mobilizacją, sztab szkoleniowy przekazał swoim piłkarzom, by „zapomnieli” o pierwszym meczu i zagrali tak, jakby o awansie miał decydować wyłącznie pojedynek w Zielonej Górze.

Po dwóch bramkach stracili skuteczność

Zielonogórscy piłkarze z wielką determinacją rozpoczęli grę, na bramkę gości szedł atak za atakiem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszą bramkę zdobył w 7 min Kacper Dąbrowski. Chwilę później było już 2:0 po strzale Aleksandra Sadowskiego. Gospodarze w pierwszej połowie nie poszli jednak za ciosem, choć ich przewaga wciąż była bardzo wyraźna. Brakowało im jednak dokładności przy wykańczaniu akcji.

Deklasacja. Wymiar kary mógł być jeszcze większy

Po zmianie stron dominacja zielonogórzan była przytłaczająca, niemal przez cały czas gra toczyła się na połowie gości, którzy byli bezradni przy ofensywnych akcjach miejscowych piłkarzy. Osiem kolejnych bramek, które stracili to i tak był niewielki wymiar kary, bo Lechia zmarnowała też wiele innych bramkowych szans.

- Boisko zweryfikowało różnicę poziomów, która była widoczna pod każdym względem – powiedział Grzegorz Kutyła, trener drużyny z Prószkowa. - Niestety dla nas, ma to jeż przełożenie w wynikach, które padły w obu spotkaniach. Cóż, gratuluję rywalom awansu i życzę im powodzenia na szczeblu centralnym.

Trener Lechii: Teraz czeka nas ogrom pracy

- Zagraliśmy dwa dobre mecze – mówił Michał Grzelczyk, trener zielonogórskiego zespołu. – Oczywiście zdarzały się fragmenty takie, jak druga połowa w Prószkowie i pierwsza połowa w rewanżu, gdy nie potrafiliśmy wprowadzić należytej koncentracji i równo zagrać od początku do końca. Z drugiej jednak strony cieszą odpowiedni styl, tempo i pomysł na grę. W tym dominowaliśmy i w efekcie mamy dwa wysokie zwycięstwa. Teraz czeka nas ogrom pracy, żeby te wszystkie trudy, które poczyniliśmy w naszym województwie i meczach barażowych, przenieść na dobre występy w Centralnej Lidze Juniorów i tam zaprezentować się równie godnie.

OBEJRZYJ: Były reprezentant Polski Łukasz Garguła zdobył z Lechią Zielona Góra regionalny Puchar Polski