Co za mecz! ZEW Świebodzin wygrał pojedynek z UKS Nowa Sól

Irena Wojtkiewicz
Drużyna TS Zew Świebodzin pokonała drużynę UKS Nowa Sól.
Drużyna TS Zew Świebodzin pokonała drużynę UKS Nowa Sól. Rafał Wojtkiewicz
W sobotę (14.05) odbył się niezwykle emocjonujący mecz derbowy piłki ręcznej TS ZEW Świebodzin vs UKS Nowa Sól na parkiecie Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie.

Przed meczem zawodnicy ZEW Świebodzin złożyli życzenia i wręczyli bukiet kwiatów Justynie Lech, swojej fizjoterapeutce oraz członkini zarządu, która obchodziła urodziny. Mecz od pierwszej minuty wzbudzał wielkie emocje. W 1 minucie pojedynku pierwszą bramkę strzelił zespół z Nowej Soli. W pierwszych 30 minutach meczu zdecydowaną przewagę wykazała drużyna UKS Nowa Sól. W pewnym momencie nowosolanie mieli przewagę sześciu bramek. Pierwsza połowa meczu zakończyła się zwycięstwem dla gości z wynikiem 15:12. W 43 minucie gry Kamil Nogajewski strzelił bramkę i po raz pierwszy w tym pojedynku ZEW Świebodzin wyszedł na prowadzenie. Przy zapełnionych trybunach i niesamowitym dopingu kibiców ostatecznie zaciekłą walkę zwyciężyli gospodarze z wynikiem 28:26.

[poleecane]22968341[/polecane]

Mecz walki i jeszcze raz walki. Powiem szczerze, że nie spodziewaliśmy się, iż nasi zawodnicy pierwsze 30 minut, może niecałe ale 20 minut zagrają słabo. Można powiedzieć, że bardzo słabo. Aczkolwiek wzięli się w garść w odpowiednim momencie, no i druga połowa była już pod nasze dyktando. Jesteśmy z tego zadowoleni, a szczególnie jako beniaminek zajęliśmy bardzo wysokie 4 miejsce i w sumie jesteśmy najlepszą drużyną województwa lubuskiego w tej lidze – informował Mariusz Kwiatkowski, trener drużyny ZEW Świebodzin. Dzisiaj jestem naprawdę dumny z chłopaków. Super zawody. Nie było łatwo jak się wszystkim tutaj wydawało, że Świebodzin się po nas przejedzie, z doświadczonymi zawodnikami I ligi. Ja jestem bardzo zadowolony z tego meczu. Brakowało tych dokładności w podaniach, taka niechlujność podań, chwytów i to potem tak wychodziło, ale też wychodziło to z dobrej gry obrony Świebodzina i to też trzeba im oddać – mówił Alan Raczkowiak, trener drużyny przegranej UKS Nowa Sól. Chciałbym bardzo, aby w tą stronę szli, bo myślę, że postawiliśmy się mocno dzisiaj - mówił o swojej drużynie Raczkowiak. W przerwie meczu Grzegorz Trzebniak, prezes Towarzystwa Sportowego ZEW Świebodzin i Marek Książkiewicz, prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej wręczyli medale młodym zawodnikom oraz ich trenerom Beacie Mrozowicz i Igorowi Mrozowicz za udział w 1/8 mistrzostw Polski w kategorii młodzik. Drużyna młodzików ze Świebodzina na 157 drużyn, które brały udział od początku rozgrywek zajęła 15 miejsce w kraju.