Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi Świebodzin. Masz problem i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do swojego dzielnicowego. Podajemy telefony i rejony działania

Renata Zdanowicz
Renata Zdanowicz
Czy znasz swojego dzielnicowego? Przejdź do galerii i poznaj, kto czuwa nad Twoją miejscowością czy dzielnicą
Czy znasz swojego dzielnicowego? Przejdź do galerii i poznaj, kto czuwa nad Twoją miejscowością czy dzielnicą Lubuska Policja
- Służba jako dzielnicowy jest przede wszystkim satysfakcjonująca. Pozwala pomagać osobom mieszkających najczęściej tam gdzie my. Część z tych problemów to drobne sprawy jak konflikty sąsiedzkie, ale wiele z nich dotyczy poważniejszych problemów - mówi st. asp. Tomasz Kiełbasa, kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Świebodzinie. Jak skontaktować się ze swoim dzielnicowym? Sprawdź w naszej galerii.

Pościgi i spotkania z mieszkańcami

"Szalona ucieczka i skuteczny pościg dzielnicowych", "Dzielnicowi zakończyli niebezpieczną jazdę motocyklisty",
"Skierowani do kradzieży sklepowej dzielnicowi wyczuli gaz. Ewakuowali 40 osób i zapobiegli tragedii", "Sprawca kradzieży sklepowej zatrzymany dzięki skutecznej pracy dzielnicowych", "Wspólne działania dzielnicowych oraz straży rybackiej w walce z kłusownikami" - te tytuły policyjnych komunikatów mówią dużo o pracy dzielnicowego. Jednak łapanie przestępców to nie jedyna rola funkcjonariuszy w terenie. Gro czasu przeznaczają również na bezpośrednie kontakty z mieszkańcami, o czym świadczą te informacje: "Dzielnicowi odwiedzają mieszkańców i tłumaczą jak przetrwać mroźne dni" czy "Dzielnicowi przekazywali odblaski najmłodszym w trosce o ich bezpieczeństwo".

- Praca jest trudna, bo trudne są tematy uzależnień czy też dotyczące poprawy sytuacji rodzinnej/sąsiedzkiej, gdzie konflikt sięga wielu lat wstecz i nawarstwia się. Jednakże rozwiązanie trudnych sytuacji i faktyczna pomoc daje nieocenianą motywację do jeszcze większego wysiłku - zaznacza st. asp. Tomasz Kiełbasa, kierownik rewiru dzielnicowych KPP w Świebodzinie.

Kim jest dzielnicowy?

Mł. asp. Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie wyjaśnia, że dzielnicowy to tzw. policjant pierwszego kontaktu. - Jest on najbliżej ludzi. Jego priorytetowymi zadaniem jest znajomość własnego rejonu poprzez co ustala i reaguje wraz z innymi policjantami na zagrożenia oraz problemy lokalnych mieszkańców. Jest również policjantem do którego mogą mieszkańcy zgłosić się po pomoc lub o poradę. Kontroluje on również te lokale w których może dochodzić do np. przemocy domowej lub w rodzinie istnieje problem np. z uzależnieniem. Także wiedza policjanta z rejonu pozwala szybciej uzyskać informacje o ewentualnych świadkach lub sprawcach zdarzeń. Dotyczą one zarówno tych drobnych jak i poważniejszych czynów o charakterze kryminalnym - tłumaczy M. Ruciński.

Trwa głosowanie...

Czy znasz swojego dzielnicowego?

PRZECZYTAJ TAKŻE

ZOBACZ TAKŻE: Spisani uczestnicy i mandat dla księdza. Pielgrzymka do Częstochowy zatrzymana przez policję

Pobierz

Jak korzystać z aplikacji, by otrzymywać informacje z miasta i powiatu? To proste!
Po wejściu w aplikację w prawym górnym rogu w menu wybierz swoje miasto.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto