Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0) i pewnie zmierza do III ligi. Dwa gole Przemysława Mycana [ZDJĘCIA, WIDEO]

Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0)
Falubaz Gran-Bud Zielona Góra pokonał Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0) Szymon Kozica
W sobotę, 6 kwietnia, piłkarze Falubazu Gran-Budu Zielona Góra na własnym boisku pokonali Pogoń Świebodzin 3:0 (2:0) i umocnili się na pozycji lidera lubuskiej czwartej ligi. Dwie bramki strzelił Przemysław Mycan.

Piłkarze Falubazu Gran-Budu Zielona Góra pewnym krokiem zmierzają w stronę awansu do trzeciej ligi. W sobotę, 6 kwietnia, w czwartym meczu rundy wiosennej lubuskiej czwartej ligi odnieśli czwarte zwycięstwo. Tym razem pokonali Pogoń Świebodzin, która zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Pierwszą bramkę zdobył w 10 min Przemysław Mycan. Zdecydowanie najlepszy snajper ligi wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego. Na 2:0 podwyższył w 28 min Damian Stachurski. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Falubaz Gran-Bud miał sporo sytuacji, ale wykorzystał tylko jedną. W 85 min wynik meczu na 3:0 ustalił Przemysław Mycan.

- Wynik powinien być wyższy - ocenił Andrzej Sawicki, trener Falubazu Gran-Budu Zielona Góra. - Uważam, że zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, ale też, jak zwykle, na małym procencie skuteczności. Druga połowa, no, nie strzelaliśmy dzisiaj takich komediowych sytuacji. I szczerze mówiąc, od pewnego momentu zrobiło się trochę piknikowo.

- Niestety, z takim zespołem, jak Falubaz, nie można grać tak w obronie, jak zagraliśmy, bo to się kończy porażką. Mogło to się skończyć pogromem - przyznał Tomasz Sobczak, trener Pogoni Świebodzin. - Przegrywamy mecz z liderem. Myślę, że to nie jest też ujma żadna dla nas. Gramy dalej.

Pozostałe wyniki 19. kolejki rozgrywek lubuskiej czwartej ligi (na podstawie 90minut.pl): Czarni Witnica - Spójnia Ośno Lubuskie 0:1, Arka Nowa Sól - Tęcza Krosno Odrzańskie 2:5, Carina Gubin - Korona Kożuchów 0:1, Polonia Słubice - Dąb Przybyszów 0:1, Sprotavia Szprotawa - Odra Bytom Odrzański 1:0, Ilanka Rzepin - TS Przylep 0:2. Mecz Lubuszanin Drezdenko - Syrena Zbąszynek rozegrany zostanie w niedzielę, 7 kwietnia.