II liga wielkopolska piłki ręcznej kobiet na finiszu. Świebodzinianki wiceliderkami [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Świebodzińskie szczypiornistki po wyczerpującym sezonie zajęły II miejsce w końcowej tabeli rozgrywek Wiesław Zdanowicz
W ostatnim meczu II Ligi kobiet MUKS Lider Świebodzin zremisował z AZS AWF Handball 28 Wrocław 29:29 (17:15). Był to ostatni mecz sezonu 2016/2017, po którym drużyna ze Świebodzina zajmuje drugie miejsce w rozgrywkach.

Świebodzinianki mogły wygrać to spotkanie, do przerwy prowadziły zdecydowanie i pierwszą połowę meczu wygrały pewnie. Wynik meczu nie zmieniał już korzystnego dla Liderek końcowego rezultatu ligowych zmagań, i być może ten fakt przesądził, że zespół pozwolił sobie na remis z piątą w tabeli drużyną z Wrocławia.

Po trudnych poprzednich sezonach - ten podopieczne trenera Jana Kanieckiego mogą zaliczyć do nareszcie bardzo udanych. Gratulujemy historycznego sukcesu!

MUKS Lider: Ewelina Janecka, Emila Pyrtek (1), Barbara Stefaniak, Adrianna Walczak (1), Magdalena Janecka (11), Karolina Sibińska (3), Angelika Wieczorek (2), Agnieszka Radziwon, Karolina Kaniewska (2), Aleksandra Gela, Aleksandra Gadawska (2), Natalia Kurkowiak (1), Jagoda Berenc (4), Zofia Ristau (2), Aneta Kobiela, Adrianna Suszyńska; trener: Jan Kaniecki; fizjoterapeuta: Marcin Błażków.