MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa, by oddać hołd śp. kapralowi Hubertowi Kowalewskiemu

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023
IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023 Tomasz Rybarczyk
Do Sulechowa po raz czwarty zajechali weterani, aby oddać hołd i pielęgnować pamięć tragicznie poległemu na misji zagranicznej koledze Kapralowi Hubertowi Kowalewskiemu. Organizatorem rajdu jest Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa, we współpracy z innymi służbami mundurowymi.

Żołnierze weterani na motocyklach przemierzają kraj i odwiedzają mogiły poległych kolegów. Na cmentarzach spotykają się przy grobach żołnierzy oddając hołd, zapalając znicze, składając kwiaty, a rodzinom poległych żołnierzy okazując szacunek i wsparcie.

IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023

IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa, by odda...

IV Rajd Motocyklowy Weteranów dla kolegi

Wraz z żołnierzami kwiaty złożył burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys. W spotkaniu udział wzięła mama śp. Huberta - Ewa Kowalewska, która pełna wzruszenia podziękowała wszystkim za pamięć i obecność. Do podziękowań przyłączył się również burmistrz Sulechowa: - W imieniu sulechowskiego samorządu dziękuję weteranom, którzy przyjechali dzisiaj na grób Huberta Kowalewskiego, aby upamiętnić swojego kolegę, który oddał swoje młode życie w służbie Ojczyzny. Nie umiera ten, kto pozostaje w naszym sercu i pamięci.

IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023
IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023 Tomasz Rybarczyk

Hubert Kowalewski pozostaje w naszej pamięci

Śp. kpr. Hubert Kowalewski urodził się 3 sierpnia 1981 roku. Służbę wojskową rozpoczął w 2001 r. jako żołnierz zasadniczej służby wojskowej na stanowisku działonowego czołgu w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. We wrześniu 2002 r. został powołany do służby jako żołnierz nadterminowy. Ukończył kurs szkolenia załóg czołgów Leopard 2A4 w Niemczech oraz uczestniczył w IV zmianie PKW w Iraku na stanowisku celowniczego. 15 stycznia 2007 r. został powołany do zawodowej służby wojskowej na stanowisko działonowego czołgu Leopard 2A4. 15 października 2007 r. st. szer. zaw. Hubert Kowalewski rozpoczął pełnienie misji w ramach II zmiany PKW Afganistan.
26 lutego 2008 roku około godziny 19:15 czasu lokalnego, podczas powrotu konwoju z akcji humanitarnej, jeden z jadących w kolumnie pojazdów typu Humvee najechał na minę. Do zdarzenia doszło około 3 km na południowy zachód od bazy Szarana w prowincji Paktika. W wyniku wybuchu kpr. Hubert Kowalewski poniósł śmierć.

IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023
IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa - 25 maja 2023 Tomasz Rybarczyk

Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej nadał pośmiertnie poległemu żołnierzowi Krzyż Kawalerski Orderu Krzyża Wojskowego za wybitne zasługi w działaniach prowadzonych podczas akcji bojowych, za wykazaną odwagę i osobiste męstwo. Minister Obrony Narodowej awansował pośmiertnie st. szer. Huberta Kowalewskiego do stopnia kaprala.
[polecano]20219133[/polecane]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: IV Rajd Motocyklowy Weteranów zajechał do Sulechowa, by oddać hołd śp. kapralowi Hubertowi Kowalewskiemu - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto