Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubuskie. Tylko 20 km od Świebodzina właściciel TK Maxx buduje potężne centrum dystrybucyjne. Pracę na początek znajdzie tu tysiąc osób

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk
Już ponad dwa miesiące trwają prace budowlane w strefie ekonomicznej Nowy Świat w gminie Sulechów, gdzie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe. To tylko 20 km od Świebodzina!
Już ponad dwa miesiące trwają prace budowlane w strefie ekonomicznej Nowy Świat w gminie Sulechów, gdzie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe. To tylko 20 km od Świebodzina! Tomasz Rybarczyk
Już ponad dwa miesiące trwają prace budowlane w strefie ekonomicznej Nowy Świat w gminie Sulechów, gdzie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe. To raptem 20 km od Świebodzina! Na placu budowy pracuje wiele maszyn, urządzeń oraz ekip. Powstały już pierwsze konstrukcje przyszłego obiektu, który będzie miał powierzchnię ponad 61 000 mkw. i pracę w nim znajdzie około 1000 osób. Na niektóre stanowiska już rozpoczęła się rekrutacja.
  • Planowane wstępne uruchomienie zakładu przewidziane jest na przełomie jesień/zima 2022/2023. Ale nabór pracowników już się rozpoczął.
Od marca br. trwają prace budowlane w strefie ekonomicznej Nowy Świat w gminie Sulechów, gdzie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe.
Od marca br. trwają prace budowlane w strefie ekonomicznej Nowy Świat w gminie Sulechów, gdzie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe. Tomasz Rybarczyk

Trwa budowa centrum dystrybucyjnego niedaleko Świebodzina

W Sulechowie powstaje centrum dystrybucyjne TJX Europe. Będzie to drugie w Polsce centrum uruchomione przez właściciela sieci salonów TK Maxx i największe w Europie kontynentalnej.

Po kilkunastu miesiącach pracy nad projektem, który w urzędowej nomenklaturze nosił nazwę “Nowy Świat 1”, 1 marca rozpoczęły się prace centrum dystrybucyjnego. W strefie inwestycyjnej na powierzchni 23 ha powstanie budynek o powierzchni ponad 61 000 m2. Produkty procesowe w nowo powstającym obiekcie będą transportowane do ponad 200 sklepów sieci TK Maxx, zlokalizowanych na terenie Polski, Niemiec, Holandii i Austrii.

Ogromne znaczenie dla sprowadzenia takiego inwestora do Sulechowa miała współpraca władz miasta z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz firmą Panattoni – europejskim deweloperem powierzchni magazynowych.

Ogromne znaczenie dla sprowadzenia takiego inwestora do Sulechowa miała współpraca władz miasta z Kostrzyńsko-Słubicką Specjalną Strefą Ekonomiczną oraz firmą Panattoni – europejskim deweloperem powierzchni magazynowych.

Planowane wstępne uruchomienie zakładu przewidziane jest na przełomie jesień/zima 2022/2023. Ale nabór pracowników już się rozpoczął...
Planowane wstępne uruchomienie zakładu przewidziane jest na przełomie jesień/zima 2022/2023. Ale nabór pracowników już się rozpoczął... Tomasz Rybarczyk

Prace w centrum dystrybucyjnym znajdzie tysiąc osób, a potem jeszcze więcej

W pierwszym roku uruchomienia zakładu zatrudnienie znajdzie ok. 1000 osób. Później ta liczba jeszcze wzrośnie.

Wideo: Amazon wkroczył do Polski

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto