Miłośnicy „moczenia kija” walczyli o puchary [ZDJĘCIA]

Renata Zdanowicz
Stanisława Chomiak prezentuje wspaniały okaz - amura o wadze 5,87 kg złowionego w Łagówku archiwum prywatne
Podczas weekendu odbyły się zawody wędkarskie w Łagówku i w Lubrzy. W minioną sobotę, 15 lipca, Niezależne Stowarzyszenie Wędkarskie „WODNIK” w Łagówku zorganizowało na miejscowym akwenie zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Łagów, Czesława Kalbarczyka.

- W rywalizacji udział wzięło 34. zawodników - poinformowała redakcję Marta Rosiak. Dodajmy, że tym razem zawody przyniosły wędkarzom wiele satysfakcji. Szczególnie Stanisławie Chomiak, która z wody wyłowiła największą rybę dnia -amura o wadze 5,87 kg!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej zawodów zajął Rafał Grabowski z łączną wagą połowu 9,86kg. Drugie miejsce zajęła Stanisława Chomiak (łącznie 6,87 kg), a na trzeciej pozycji z wagą 2,75kg uplasował się Roman Seifert. Puchary ufundował i osobiście wręczył wójt Czesław Kalbarczyk.

Tego samego dnia odbyły się również zawody w Lubrzy, których wyniki ogłosił Ryszard Prochownik.

Jak co roku, miejscowe Koło PZW w ramach imprez towarzyszących sztandarowej gminnej imprezie pn. Noc Nenufarów, zorganizowało zawody wędkarskie o Puchar Nenufarów, Jak się okazało, tym razem były to zawody typowo karpiowe.

Wyniki końcowe (z nagrodami): 1. miejsce z wagą 11,9 kg ryb w siatce wywalczył Mirosław Szczawiński. Drugi „na podium” był Bolesław Kaliszak z połowem o wadze 6,6 kg. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Górny - 5,46 kg. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: 4. Michał Szostak - 4,64 kg, 5. Tomasz Korytek - 3,45 kg, 6. Mateusz Firago - 3,40 kg, 7. Tomasz Kłapacz - 3,28 kg.