Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

MODA - Sztuka na skórze

Piotr Chmielewski
Tatuaż to dla wielu sposób na wyróżnienie się z tłumu. Młodzi ludzie częściej decydują się na taką ozdobę w trakcie wakacyjnych szaleństw. Krytycy twierdzą, że tatuaże szpecą, wielbiciele z dumą obnoszą sztukę na ...

Tatuaż to dla wielu sposób na wyróżnienie się z tłumu. Młodzi ludzie częściej decydują się na taką ozdobę w trakcie wakacyjnych szaleństw. Krytycy twierdzą, że tatuaże szpecą, wielbiciele z dumą obnoszą sztukę na własnym ciele.

Dla wielu tatuaż stanowi sposób na wyrażenie siebie, swoich fascynacji czy też sprzeciwu.
– Można śmiało powiedzieć, że sezon na tatuaże zaczyna się w czerwcu i trwa do końca września. Właśnie w tym czasie mamy najwięcej zleceń. Nasi klienci to głównie osoby młode w wieku między 19. a 30. rokiem życia – mówi Dominik Szymkowiak. – Każde miejsce na tatuaż jest dobre. Zależy tylko i wyłącznie od klienta. Ludzie czasami przynoszą do mnie własne projekty. Tatuaż jest w pewnym sensie manifestem tego, kim jest jego właściciel, co dla niego jest ważne. Jednocześnie tatuaż to sztuka.
Wytatuowani twierdzą, że decyzję o wizycie w salonie starannie przemyśleli. Nic dziwnego, skoro taka ozdoba zostanie z właścicielem na całe życie.
– Zrobiłam sobie tatuaż w czerwcu, zastanawiałam się dość długo. Wahałam się, w jakim miejscu go zrobić, jaki duży ma być i co przedstawiać. W końcu zdecydowałam się i wybrałam motyla, mam go na prawej łopatce, jestem z niego zadowolona, fajnie jest mieć rzecz, która pozwala wyróżnić cię spośród innych – zwierza się studentka Magda Niemczyk.
Profesjonalne salony tatuażu muszą spełniać rygorystyczne warunki sanitarne, są także systematycznie kontrolowane. Dzięki temu klienci unikają nieprzyjemnych niespodzianek.
– Należy pamiętać, że tylko tatuaż zrobiony w salonie przez fachowca, przy użyciu właściwych narzędzi i przy zachowaniu wszelkich norm sanitarnych jest bezpieczny i będzie zdobić ciało – twierdzi Mariola Nowak, pracownica salonu tatuażu. – Odradzałabym robienie ich na własną rękę lub przez osoby, które oferują taką usługę za 30 złotych. Koszt jednorazowej igły wykorzystywanej do tatuowania wynosi 35 złotych. Zdarzają się tacy, którzy próbują ich używać wielokrotnie. To stwarza prawdziwe zagrożenie dla zdrowia tatuowanego. •

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto