Niesamowite osiągnięcie zielonogórzan. Zdobyli ponad 50 medali na jednych zawodach

Cezary Konarski
Aż 54 medali zdobyli reprezentanci Klubu Karate NIDAN Zielona Góra w jednym turnieju. KK NIDAN Zielona Góra
Niewiarygodnym osiągnięciem mogą pochwalić się reprezentanci Klubu Karate NIDAN Zielona Góra. W jeden dzień, na jednych zawodach, zdobyli – uwaga, to nie pomyłka – aż 54 medale.

Ta niezwykle bogata w sukcesy dla karateków z NIDAN-a impreza odbyła się w zielonogórskiej hali CRS, gdzie ponad 400 zawodników z całej Polski rywalizowało w VIII Ogólnopolskim Turnieju Dalekowschodnich Sztuk Walk o Puchar Prezydenta Zielonej Góry. O medale walczono w trzech stylach sztuk walki: karate tradycyjnym, karate kyokushin oraz ju jitsu.

- Nasi zawodnicy zaliczyli kolejny świetny występ, rywalizowali w trzech konkurencjach: kata, kihon i kumite. 54 medale to rekord podopiecznych senseia Mirosława Kuciarskiego, jeśli chodzi o zdobycz w jednym turnieju – powiedział Anatol Kałasznikow, rzeczni KK NIDAN. – Zdobyliśmy 27 złotych medali, 15 srebrnych i 12 brązowych. Wszyscy nasi reprezentanci potwierdzili swoje umiejętności oraz przygotowanie nie tylko techniczne, ale i mentalne. Gratulacje należą się wszystkim, bez wyjątku, również tym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium. Bardzo pięknie zaprezentowali się również nasi rodzice, którzy stanęli w szranki z rówieśnikami z innych klubów. Szczególne podziękowania dla Urzędu Miasta Zielona Góra za dofinansowanie imprezy oraz wszystkich osób oraz rodziców zawodników i naszych sponsorów za pomoc przy organizacji turnieju.

Warto dodać, że w kadrze KK NIDAN są zawodnicy, którzy zdobyli w zielonogórskim turnieju więcej niż jeden medal. Wyróżniamy tych, którzy wywalczyli po dwa złote „krążki" - w konkurencjach kata i kumite: Michalina Wolska, Maja Trubiłowicz, Wiktoria Warzecha, Konrad Kałasznikow.

Medaliści z Klubu Karate NIDAN Zielona Góra:

• Złote medale w kihon: Paweł Gajda, Michalina Stawicka, Igor Nitschke, Igor Twardowski, Dionizy Żurawski, Kuba Niedbalski, Dawid Niedbalski, Eryk Gorsiak, Piotr Chabzda, Paweł Marszałek, Patrycja Łochowska, Marta Samonjetz.
  • Złote medale w kata: Krzysztof Sokołowski, Michał Warzecha, Milena Herdzik, Maksymilian Mały, Emil Bińczycki, Konrad Kałasznikow, Michalina Wolska, Wiktoria Warzecha, Maja Trubiłowicz, Anatol Kałasznikow.
  • Złote medale w kumite: Konrad Kałasznikow, Michalina Wolska, Wiktoria Warzecha, Aleksander Pietryka, Maja Trubiłowicz.
  • Srebrne medale w kata: Michał Pawlak, Laura Semeniuk, Mikołaj Maciąg, Wiesław Dyl, Aleksander Pietryka, Filip Kulczyk, Bartosz Pilaczyński, Wiktor Semeniuk, Martyna Trubiłowicz, Julia Rudkiewicz, Anna Pietryka, Grzegorz Łochowski, Jarosław Pidłypczak.
  • Srebrne medale w kumite: Tomasz Rudkiewicz, Julia Rudkiewicz.
  • Brązowe medale w kata: Brunon Zalewski, Szymon Zawada, Wiktor Lacroix, Daria Semeniuk, Dorota Chwiałkowska, Damian Kwiatkowski, Marcel Pawlak, Oliwier Bielski, Aleksander Pietryka, Agata Adamczuk.
  • Brązowe medale w kumite: Oliwier Bielski, Maciej Florek.