MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Nowi funkcjonariusze w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej. 33 mundurowych stanęło do ślubowania w Krośnie Odrzańskim

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Wideo
od 16 lat
W czwartek (13 lipca) 33 nowych funkcjonariuszy straży granicznej złożyło ślubowanie w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim. Od poniedziałku (17 lipca) nowi mundurowi przechodzą cykl szkoleń.

W czwartek (13 lipca) w Krośnie Odrzańskim, w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ślubowało 33 nowych funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Mundurowi w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej i zaproszonych gości, ślubowało (…) stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej (…). Ślubowanie przyjął Komendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, gen. bryg. SG Tomasz Michalski.

- Gratuluję Wam pozytywnego zakończenia procesu rekrutacji - mówił gen. bryg. SG Tomasz Michalski, który powitał młodych funkcjonariuszy w szeregach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. - Służba w Straży Granicznej zobowiązuje do wielu wyrzeczeń, ale daje także ogromną satysfakcję i szansę na osobisty rozwój. Mam nadzieję, że zdobywanie wiedzy oraz zgłębianie codziennej służby przyniesie Wam zawodową satysfakcję.

Gen. bryg. SG T. Michalski dodał, że funkcjonariusze podejmują obecnie służbę w niełatwym okresie, okresie zwiększonej presji migracyjnej.

[g][/g]

Nowi funkcjonariusze SG biorą udział w szkoleniach

Nowi funkcjonariusze pomyślnie przeszli przez całą procedurę kwalifikacyjną. Zostali wyłonieni spośród wielu kandydatów, którzy złożyli dokumenty. Zanim założyli mundur, wszyscy musieli przystąpić do testów psychologicznych, badań psychofizjologicznych, sprawdzenia wiedzy ogólnej i poziomu znajomości języków obcych oraz wykazać się odpowiednią sprawnością fizyczną.

Wśród nowych funkcjonariuszy jest 15 kobiet i 18 mężczyzn. Od poniedziałku (17 lipca) grupa 33 funkcjonariuszy rozpoczęła szkolenie w jednym z ośrodków szkolenia Straży Granicznej. Po ukończeniu szkolenia rozpoczną służbę w przydzielonych służbowo placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Wykaz miejsc składania dokumentów oraz wszelkie informacje dotyczące naboru można znaleźć na stronie internetowej Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej http://nadodrzanski.strazgraniczna.pl/.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto