MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Oko w oko z dzikimi zwierzętami w Lubuskiem. Wchodzą wprost pod obiektyw. Tych ujęć nigdzie nie zobaczycie! | FILM, ZDJĘCIA

Michał Korn
Michał Korn
Wideo
od 16 lat
Fotopułapki to profesjonalne urządzenia wykrywające ruch i rejestrujące to, co dzieje się w ich otoczeniu. Służą do badań i obserwacji m.in. zwierząt leśnych pokazując je w naturalnym otoczeniu. Dzięki doskonałej jakości nagraniom możemy podziwiać leśnych przyjaciół mieszkających w lubuskich lasach, tuż obok nas. Zobaczcie zdjęcia i filmy, które dostaliśmy od RDLP w Zielonej Górze. Coś pięknego!

Fotopułapki wykryją każdy ruch

Fotopułapki, czyli specjalnie zaprojektowane urządzenia do monitorowania dzikiej przyrody, coraz częściej są wykorzystywane przez naukowców, myśliwych i miłośników do badań. Dzięki nim możemy poznać otaczający nas świat zwierząt, obserwować je w ich naturalnym środowisku i chronić przed nielegalnymi, ludzkimi działaniami. Są zaprojektowane tak, aby wykrywać ruch w pobliżu i działać w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki pojemnym akumulatorom i kartom pamięci pozwalają na długie funkcjonowanie w terenie.

Czytaj również:

Fotopułapki to specjalistyczne kamery służące do monitoringu terenów na zewnątrz. Są wyjątkowo odporne, wodoszczelne i wytrzymałe. Pracują w trudnych warunkach atmosferycznych.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z LUBUSKICH LASÓW:

Walka z kłusownikami i wandalami

Obserwacja zwierząt przez fotopułapki umożliwia poznanie zwyczajów i rozmiarów populacji danych gatunków, a także ocenić ich kondycję i stan zdrowia. Takie rejestratory pozwalają również na wykrycie znajdujących się w pobliskim terenie drapieżników, co jest bardzo przydatne w przypadku hodowców zwierząt gospodarskich. Ponadto pozwalają na zachowanie równowagi ekosystemów i ochronę dzikich zwierząt przed choćby kłusownikami czy wandalami.

Czytaj również:

Powyższe filmy powstały w ramach projektu: „Ocena liczebności zwierząt wykonana za pomocą fotopułapek na terenach leśnych województwa lubuskiego w roku 2022”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Oko w oko z dzikimi zwierzętami w Lubuskiem. Wchodzą wprost pod obiektyw. Tych ujęć nigdzie nie zobaczycie! | FILM, ZDJĘCIA - Gazeta Lubuska

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto