Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oszust podał się za oficera CBŚ i wyłudził ponad 35 tysięcy złotych

red./KMP Zielona Góra
KMP Zielona Góra
Jak podaje zielonogórska policja, w poniedziałek (9 lutego) po raz kolejny doszło do oszustwa.

Jak opowiedziała policjantom pokrzywdzona 62-letnia kobieta, na jej telefon stacjonarny zadzwonił mężczyzna podający się za oficera CBŚ i poinformował, że prowadzi działania przeciwko oszustom. Poprosił kobietę o pomoc. W tym celu nakazał jej wypłacenie oszczędności i przekazanie na konto, aby je zabezpieczyć. Mężczyzna tak prowadził rozmowę, że kobieta była przestraszona, że sama może paść ofiarą oszustów, tym bardziej, że już raz została oszukana metodą „na wnuczka”. Straciła wtedy 4 tys. zł. i nie chciała stracić więcej. Niestety uwierzyła, że jej rozmówcą jest policjant, który chce jej pomóc i w ten sposób zabezpieczyć jej pieniądze.

Kobieta poszła do banku i wypłaciła wszystkie oszczędności oraz jeszcze dodatkowo wzięła z banku pożyczkę.
Fałszywy funkcjonariusz cały czas instruował ją telefonicznie, co ma robić. W sumie kobieta przelała na wskazane konto ponad 35 tys. zł.

Gdy oszuści otrzymali pieniądze, poinformowali kobietę, że są już one zabezpieczone, wtedy ta wróciła do domu. Zorientowała się dopiero po rozmowie z mężem, który według relacji fałszywego funkcjonariusza, miał o wszystkim wiedzieć. Pokrzywdzeni natychmiast zawiadomili policję.

Jeżeli odebrali Państwo podejrzany telefon z prośbą o pożyczkę, czy wpłatę na konto, prosimy pamiętać o środkach ostrożności:

  1. Nie działać w pośpiechu i nie podejmować od razu pieniędzy z banku - odłożyć termin wpłaty czy udzielenia pożyczki (najlepiej o kilka dni).
  2. Potwierdzić informację u innych członków rodziny. Poradzić się znajomych, rodziny czy policjanta – nr 997.
  3. Jeśli ktoś podaje się za funkcjonariusza Policji zadzwonić pod bezpłatny numer 997 i natychmiast poinformować o takiej sytuacji.
  4. Nie przekazywać pieniędzy obcym osobom, ani nie przelewać pieniędzy na wskazane konto bankowe czy też za pomocą tzw. „szybkiego przelewu”.
  5. O każdym podejrzanym telefonie pilnie poinformować policję – nr alarmowy 997. Pamiętajmy, że ani policjanci ani urzędnicy nie żądają od nas wpłaty pieniędzy przez telefon.
od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto