MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Otwarcie Pierwszego Trzcielskiego Tygodnia Seniora w Gminie Trzciel. Uczestnicy świętują razem ze Zbąszynkiem

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Wideo
od 16 lat
Dziś (w poniedziałek, 10 października) w Jasieńcu uroczyście rozpoczęto Pierwszy Trzcielski Tydzień Seniora w Gminie Trzciel. Na uczestników czeka sporo zabaw i atrakcji.

Zobacz zdjęcia z uroczystości i ze spotkania z policją!

Oficjalnie rozpoczęto Pierwszy Trzcielski Tydzień Seniora

Pierwszy Trzcielski Tydzień Seniora zaingurowano w Jasieńcu mszą świętą oraz przekazaniem nowego busa Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Trzcielu. Seniorzy we wrześniu spotkali się już z policją, gdzie poszerzali swoją wiedzą o bezpieczeństwie, a czekają ich jeszcze zabawy, gry sportowe, a nawet potańcówka! W wydarzeniu będą brali udział również seniorzy z innych gmin Regionu Kozła.

Moc wydarzeń w Trzcielu i nie tylko

Pod koniec września seniorzy z gminy Trzciel i Zbąszynek spotkali się z funkcjonariuszami Komedy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, by porozmawiać o niebezpieczeństwach, jakie mogą na nich czekać. A 10 października oficjalnie rozpoczęto Pierwszy Trzcielski Tydzień Seniora. 11 października będzie możliwość spotkania z psychologiem, a 12 października w Domu Kultury w Zbąszynku odbędzie się potańcówka. Dzień później coś dla aktywnych, czyli Senioriada - zawody sportowe dla seniorów. Wydarzenie zakończy się 14 października, również w Zbąszynku, gdzie zostanie rozegrany turniej "Chińczyka".

Jak mówi Jacek Marciniak, przewodniczący Rady Miejskiej w Trzcielu, należy zaznaczyć, że seniorzy są obecni w społeczeństwie i pokazać im szacunek, tym bardziej, że wielu z nich zasłużyło się na rzecz gminy i wciąż aktywnie działa.

Seniorzy zadowoleni

Przede wszystkim dla seniorów ważne jest to, że gmina nam zorganizowała ten tydzień naprawdę na bogato - mówi Jadwiga Szylar, prezes Stowarzyszenia Trzcielscy Seniorzy, która zauważa, że w obchody angażują się również biblioteki i domy kultury. - To jest dowód na to, że dba się o starszych ludzi, a ktoś już kiedyś powiedział, że kultura narodu polega na tym, aby dbać o starszych ludzi i to się właśnie spełnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni - mówi i dodaje, że choć to pierwszy taki tydzień w gminie, ma ona nadzieję, że nie ostatni.

- Mam nadzieję, że to będzie atrakcyjny tydzień dla seniorów. W porozumieniu z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Zbąszynku podjęliśmy decyzję, że nasi seniorzy się będą integrować i dzisiaj właśnie jest ten dzień, gdy rozpoczynamy Tydzień Seniora - mówi Dominika Konieczna, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzcielu. Jak dodaje, więcej jest chętnych, niż miejsc, jednak w kolejnych latach oferta ma zostać poszerzona.

- My się nie nudzimy, ciągle coś robimy, spotykamy się co czwartek, na różnych imprezach, wyjeżdżamy. Wnuki swoją drogą, dom i rodzina swoją drogą, ale my seniorzy nie chcemy być zamknięci w domu. Dopóki dajemy radę, dopóki zdrowie nam służy, korzystamy z tego na całego - zapewnia seniorka Jolanta Maćkowiak.

Agnieszka Olender, starosta powiatu międzyrzeckiego, wspomina, że to bardzo ważne, by podkreślić rolę osób starszych w społeczeństwie, a jednocześnie warto zachęcić je do aktywnego działania i życia z młodszym pokoleniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto