Piłkarze ręczni III ligi TS ZEW Świebodzin pokonali w Świebodzinie rywali z Kościana

Irena Wojtkiewicz
TS ZEW Świebodzin vs  MKS Tęcza Folplast Kościan (6 marca 2022)
TS ZEW Świebodzin vs MKS Tęcza Folplast Kościan (6 marca 2022) Rafał Wojtkiewicz
W niedzielę (6 marca) na parkiecie w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie TS ZEW Świebodzin wygrał kolejny emocjonujący mecz piłki ręcznej z rezerwami MKS Tęcza Folplast Kościan 31:26, tym samym zdobywając trzy punkty.

Pojedynek wygrał TS ZEW Świebodzin

Pierwszą bramkę dla gospodarzy w czwartej minucie gry zdobył Mateusz Jastrzębski. W pierwszej połowie meczu przez dłuższy czas przewaga ZEW Świebodzin znacząco rosła. Dopiero w 28 minucie piłkarz ręczny z Kościana rzutem karnym zdobył 11 bramkę i jednocześnie zremisował wynik. Wynik do przerwy wynosił 12:11 dla gospodarzy. W 40 minucie piękna akcja, po której efektowną bramkę zdobył zawodnik z nr 5 dla miejscowych. W ostatnich sekundach meczu rywal rzutem karnym strzelił 26 bramkę, co nie wpłynęło znacząco na rezultat gry. Pojedynek ostatecznie wygrali gospodarze 31:26. Zespół ZEW Świebodzin dołożył wszelkich starań, by przejąć piłkę i nie dopuścił, by przeciwnik zdobył punkty. Widoczna skuteczna obrona i sprawne akcje dały przewagę gospodarzom i pozwoliły na wygranie meczu.

Okrojony skład przeciwnika

Gościliśmy rezerwę zespołu z Kościana, który przyjechał w nieco okrojonym składzie, co nam zresztą było bardzo na rękę. Wykorzystaliśmy to w pełni rotując składem. Można powiedzieć, że około 47 minuty było widać, że przeciwnikowi zabrakło tlenu i wtedy było ostateczne odejście. Cała drużyna spisała się na medal. Wiedzieliśmy gdzie są zagrożenia, z drugiej strony potrafiliśmy się na nich skupić, więc plan został wykonany. Nie powiem, że w 100%, bo byłoby zbyt kolorowo ale w 90 – mówi Jędrzej Oźmiński, trener zespołu TS ZEW Świebodzin.

- Gratuluję zwycięzcom. Mieliśmy swoje przestoje. Przeciwnik też końcówkę pierwszej połowy odpuścił. To co mogliśmy, to pokazaliśmy. Nie mam żalu do chłopaków, bo walczyli tak jak mogli. Wynik może nie jest satysfakcjonujący ale przyjmujemy go – mówi Rafał Szatkowski, trener drużyny MKS Tęcza Folplast Kościan. Przyjechaliśmy tutaj mocno osłabieni kadrowo, dużo mamy kontuzji ale chłopacy się rozwijają, cały czas robią postępy. Z gry jestem zadowolony, choć z wyniku na pewno nie – kontynuje Szatkowski.