MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pracownica Domu Pomocy Społecznej w Glińsku z wyróżnieniem!

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Podczas inauguracji Lubuskiego Tygodnia Seniora wyróżniono między innymi pracownicę DPS  w Glińsku.
Podczas inauguracji Lubuskiego Tygodnia Seniora wyróżniono między innymi pracownicę DPS w Glińsku. Paweł Wańczko/ lubuskie.pl
Pracownica socjalna Domu Pomocy Społecznej w Glińsku jedną z Liderek Wsparcia Seniora. Małgorzata Sienkiewicz wyróżniona za swoje zaangażowanie

Inauguracja XXIII Lubuskiego Tygodnia Seniora

W poniedziałek (10 października) w Lubuskim Teatrze odbyła się Inauguracja XXIII Lubuskiego Tygodnia Seniora. Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu dla lubuskich pracowników socjalnych Lider Wsparcia Seniora.

Spośród 13 zgłoszeń wyróżniono trzy osoby, w tym Małgorzatę Sienkiewicz, pracującą w Domu Pomocy Społecznej w Glińsku, w którym mieszka 100 przewlekle psychicznie chorych kobiet. - Nie miałam żadnego dylematu, w mojej ocenie ten pracownik socjalny zasługiwał na nagrodę i wyróżnienie. Jest osobą kompetentną, wykonuje wszystkie obowiązki służbowe, a nawet więcej - mówi dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Glińsku Wioleta Kotwas.

- Jest mi bardzo miło, nie spodziewałam się, bo wiem, że konkurencja była duża, z wieloletnim doświadczeniem. Tym bardziej się cieszę, że została doceniona moja praca i że mnie pani dyrektor zgłosiła do tego konkursu - mówi laureatka.

"Bardzo lubię moją pracę"

Jak opowiada, zajmuje się ona między innymi sprawami administracyjnymi podopiecznych. - Załatwiam sprawy z instytucjami, między innymi ośrodkami pomocy społecznej, służbą zdrowia, ZUS-em, sądami, w niektórych przypadkach to trochę tak, jakbym ja te panie reprezentował przed tymi instytucjami. Oprócz tego znajduję czas, aby iść i porozmawiać z podopiecznym, normalnie, jak kobieta z kobietą, o różnych sprawach. Często jest tak, że to pracownicy z naszego DPS-u zastępują rodziny, środowisko, z którego panie przyszły, bywa, że pani tu trafia i już nikt z zewnątrz się nią nie interesuje, tylko personel domu. Tak bywa z różnych powodów. Z niektórymi jesteśmy w bliższych kontaktach, trochę na koleżeńskiej stopie - mówi. - Bardzo lubię moją pracę, lubię te "moje" panie, bo tak je kolokwialnie nazywam, fajnie mi się tutaj pracuje i bardzo się cieszę z tej nagrody - podsumowuje Sienkiewicz.

od 7 lat
Wideo

Temat aborcji wraca do Sejmu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto