Przemysław Pawlicki, żużlowiec Enei Falubazu Zielona Góra, na podium Memoriału Alfreda Smoczyka w Lesznie

Cezary Konarski
Przemysław Pawlicki, żużlowiec Falubazu Zielona Góra, zajął drugie miejsce w Memoriale Alfreda Smoczyka. Falubaz.com/Foto Forysiak
Przemysław Pawlicki, nowy żużlowiec Enei Falubazu Zielona Góra, zajął drugie miejsce w 73. Memoriale Alfreda Smoczyka w Lesznie. Wygrał zawodnik miejscowych „Byków” Bartosz Smektała.

Obaj żużlowcy zdobyli po 13 punktów, dlatego o turniejowym zwycięstwie decydował wyścig dodatkowy, w którym Bartosz Smektała ponownie okazał się lepszy od Przemysława Pawlickiego (wygrał też w 15. biegu). Wychowanek Unii Leszno triumfował w turnieju memoriałowym drugi rok z rzędu. Trzecie miejsce na podium zajął inny zawodnik „Byków” – Australijczyk Jaimon Lidsey, a tuż za nim sklasyfikowany został drugi z żużlowców zielonogórskiego klubu Krzysztof Buczkowski.