Remiza strażacka w Ołoboku, niedaleko Świebodzina, będzie większa i nowocześniejsza. Zapowiada się także nowy wóz i droga!

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
OSP Skąpe zyska rozbudowaną, unowocześnioną remizę.
OSP Skąpe zyska rozbudowaną, unowocześnioną remizę. Gmina Skąpe
Udostępnij:
Trwa rozbudowa remizy strażackiej w Ołoboku (gmina Skąpe). Budynek będzie większy i nowocześniejszy. Zapewni to wyższy komfort pracy strażaków, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców.

Remiza w Ołoboku dostanie drugie życie. Trwa przebudowa

- To ważne przedsięwzięcie. W Ołoboku znajduje się jedna z naszych dwóch jednostek OSP, które funkcjonują w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym i chcemy ją dostosować do odgórnych wymogów - mówi wójt gminy Skąpe Zbigniew Woch.

Remiza zostanie rozbudowana o jedno dodatkowe stanowisko na kolejny samochód. W tej chwili znajduje się tam jedno stanowisko. - Powiększymy te miejsce, zostaną wykonane także prace na zapleczu, czyli szatni, miejscu socjalnym, pomieszczeniu do szkoleń. Część zostanie unowocześniona, a część powstanie od podstaw - mówi wójt. Jak dodaje, podniesie to funkcjonalność i standard remizy. Strażacy będą mogli przed akcją przebrać się w dogodnych warunkach, a po powrocie wziąć prysznic.

Obiekt dalece odbiegał od oczekiwań, tych którzy z niego korzystali, a także od obowiązujących standardów. Po przebudowie wszystko będzie tak, jak być powinno - dodaje.

W Ołoboku Ochotnicza Straż Pożarna zyska nie tylko unowocześnioną strażnicę

Powstanie dodatkowego miejsca na samochód ma także dodatkową funkcję. Jak mówi wójt, mobilizuje to do podjęcia działań, aby w najbliższym czasie wyposażyć jednostkę w jeszcze jeden, nowy samochód klasy średniej. Woch nie wie czy nastąpi to w 2022 czy w 2023 roku, lecz z pewnością nie później. - Nie rozbudowujemy po to żeby tam hulał wiatr. Zostanie zakupiony samochód, jak w minionych latach w miejscowościach Niekarzyn i Skąpe. Cieszę się, że po takim czasie stagnacji, mówię o czynniku ludzkim, jednostka się odbudowuje i zaczyna prężnie działać. Strażacy myślą też o specjalizacji z ratownictwa wodnego, w związku z tym zdecydowanie podniesie się poziom bezpieczeństwa - informuje.

Ołobok zyska także nową drogę!

Planowany termin zakończenia inwestycji, czyli 11 grudnia tego roku, jest obecnie niezagrożony. Koszt to 350 tysięcy złotych. Gmina uzyskała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w kwocie 93 tysięcy.

- To kolejne wspólne zadanie z zakresu ochotniczych straży pożarnych przy wsparciu wojewódzkiego funduszu. Kilka lat temu kupowaliśmy wspólnie samochód strażacki dla jednostki OSP Skąpe - mówi wójt.

Odnowiona remiza, nowy wóz i szkolenia straży to nie jedyne dobre wieści. Strażnica jest położona przy ulicy Zabużańskiej. Gmina otrzymała dofinansowanie z programu Polski Ład, w związku z czym wiosną przyszłego roku rozpocznie się remont tamtej drogi.

Zobacz też: Szczeniak uratowany z płonącego garażu teraz jest towarzyszem strażaków. Nie mieli serca się z nim rozstać

Źródło: RUPTLY

Wójt podkreśla wagę ochotniczej straży pożarnej. Jak dodaje, gmina jest dość daleko położona od Świebodzina, w związku z czym w trakcie różnych zdarzeń jednostka OSP pojawia się na miejscu zazwyczaj szybciej aniżeli jednostki zawodowe. Ochotnicy mają wysokie umiejętności, a także dobre wyposażenie, a to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo mieszkańców.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie