Steinpol Ilanka wysoko przegrywa z AP Macieja Murawskiego

(eska)
Lubuska liga trampkarzy: Ilanka Rzepin - Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra 0:4 (0:2) Szymon Kozica
W sobotę (4 maja) w meczu lubuskiej ligi trampkarzy piłkarze Ilanki Rzepin przegrali u siebie z Akademią Piłkarską Macieja Murawskiego Zielona Góra 0:4. Dwie bramki padły w pierwszej połowie i dwie po przerwie.

To był pojedynek sąsiadów w tabeli lubuskiej ligi trampkarzy, czyli zawodników 14-15-letnich. Oba zespoły chciały zrehabilitować się za porażkę w poprzedniej kolejce spotkań. Steinpol Ilanka Rzepin w środę (1 maja) uległ na wyjeździe Stilonowi Gorzów 1:3, natomiast Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra na własnym boisku przegrała z Progresem Gorzów 2:3.

Druga bramka dla Akademii

Po sobotnim meczu powody do radości mają piłkarze z Zielonej Góry, którzy prowadzenie objęli bardzo szybko i szczęśliwie. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik gospodarzy główkował tak niefortunnie, że piłka wpadła do siatki... Druga bramka dla Akademii Piłkarskiej Macieja Murawskiego także padła po wrzutce z rzutu rożnego, ale tym razem strzelił zawodnik przyjezdnych.

Trampkarze Steinpolu Ilanki Rzepin też mieli swoje okazje do zdobycia gola, lecz albo brakowało precyzji, albo decyzji o oddaniu strzału. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:2.

Długie czekanie na kolejny gol

Na kolejną bramkę kibice musieli czekać długie minuty, bo po przerwie obie drużyny nie wykorzystały kilku niezłych sytuacji do zmniejszenia straty bądź podwyższenia prowadzenia. W końcówce spotkania skuteczność odzyskali goście. Najpierw po składnej kontrze trafili na 0:3, a następnie, już w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym wykorzystali zamieszanie pod bramką rywala i ustalili wynik na 0:4.

Po sobotnim meczu Akademia Piłkarska Macieja Murawskiego Zielona Góra ma na koncie pięć zwycięstw i porażkę, z kolei Steinpol Ilanka Rzepin wygrał cztery pojedynki, jeden zremisował, a dwukrotnie zszedł z boiska pokonany.