Świebodzin. W drugiej lidze piłki ręcznej mężczyzn TS ZEW vs UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:21 (7:8)

Wiesław Zdanowicz
Mecz piłki ręcznej 16. kolejki rozgrywek II ligi dolnośląskiej
Mecz piłki ręcznej 16. kolejki rozgrywek II ligi dolnośląskiej Wiesław Zdanowicz
W minioną sobotę, 10 lutego, II-ligowy zespół piłkarzy ręcznych TS Zew Świebodzin w ramach 16. kolejki II rundy rozgrywek grupy dolnośląskiej podejmował na własnym parkiecie II-ligowego beniaminka z Kątów Wrocławskich. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie tego sezonu Zewiacy pokonali rywali na wyjeździe 30:21.

Tym razem jednak spodziewać się było można, że pomimo ciężkiej kontuzji i wyłączenia z gry najlepszego strzelca UKS-u, drużyna z Kątów nie odda łatwo pola, a spotkanie z tym bardzo walecznym zespołem może być ciężką przeprawą, w której ponownie trzeba będzie zostawić na parkiecie mnóstwo potu i wysiłku.

Kto jednak, pomimo odbywającego się równolegle konkursu skoków narciarskich w Korei Południowej z udziałem naszych olimpijczyków, przybył na mecz do hali miejskiej w Świebodzinie, na pewno nie mógł być rozczarowany. Był to bowiem mecz zaciętej walki z obu stron, chociaż, niestety, także licznych błędów popełnianych przez gospodarzy (szczególnie niecelne strzały).

Od początku do końcowego gwizdka było to jednak spotkanie wyrównane. Remis 1:1 utrzymywał się do 8 minuty meczu, natomiast aż do zmiany stron padło niewiele bramek. Druga połowa była równie wyrównana, żaden zespół nie potrafił zdominować przeciwnika. Po sześciu minutach drugiej części widowiska na tablicy wyświetlał się remis 11:11.

Największe prowadzenie GOKiS wypracował około 46 minuty prowadząc już różnicą 4 trafień. Zew szybko odpowiedział i doprowadził do remisu. Na cztery minuty do końca spotkania, aż do ostatnich dwóch akcji utrzymywał się wynik 20:20. W decydujących sekundach bramkarz gości obronił rzut Kamila Nogajewskiego i goście stanęli przed szansą na zebranie całej punktowej puli. Ostatnia sekunda meczu, rzut prawoskrzydłowego wpadł do bramki i w ten sposób Zew przegrał we własnej hali 20:21 (Rzuty karne: Zew 4, bramki 3 - UKS 8, bramki 6).
.
W tym samym momencie na parkiecie wybuchła wielka radość gości, którzy nie potrafili uwierzyć we własne zwycięstwo, i gorycz porażki w szeregach gospodarzy i kibiców. Ta jedna akcja przesądziła o losach spotkania...

II-ligowy pojedynek prowadzili sędziowie: Adam Kaliszewski i Mateusz Tyliński, delegat ZPRP Tomasz Pisarek, sędziowie stolikowi: Mirosław Łyszczak, Remigiusz Stokłosa, speaker zawodów - Stanisław Sielicki, opiekę medyczną zapewniał Andrzej Grociak.

TS Zew Świebodzin: 1. Maciej Cenin, 22. Maciej Hady, 98. Kamil Pasiuta - 3. Tomasz Sielicki, 5. Piotr Tomczyk (1), 6. Wojciech Hrycak, 7. Piotr Radziwon, 9. Przemysław Bryza, 10. Piotr Książkiewicz (2), 13. Jakub Kaliszak, 14. Michał Tarasiuk (2), 17. Mateusz Kowalaszek, 18. Martin Osiecki, 19. Jakub Cenin (4), 21. Artur Radny (3), 23. Kamil Nogajewski (8); trenerzy: Bronisław Maly, Mariusz Kwiatkowski, kier. Andrzej Galle
Najlepszy zawodnik w drużynie: 6. Wojciech Hrycak

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie: 1. Jakub Jarząbek, 88. Rafał Grzesiak - 3. Michał Łuczak (5), 4. Damian Działoszewski, 5. Grzegorz Malawski, 6. Dawid Patrzałek, 7. Konrad Andrzejewski, 8. Krzysztof Zubko, 9. Michał Jeruszka (1), 10. Adrian Kazimierczak (7), 11. Maciej Krekora, 17. Sebastian Ostrówka (1), 18. Tomasz Łuczak (4), 20. Bartosz Serafin (3); trenerzy: Jerzy Dyrkacz, Alicja Łukasik
Najlepszy zawodnik w drużynie: 9. Michał Jeruszka

W przerwie spotkania trenerka UKS-u, Alicja Łukasik, oceniała: - Mecz gry obronnej, zawężonej na wynik. Tak naprawdę wszystko rozstrzygnie się w drugiej połowie, szczególnie w końcówce, mam nadzieję. Wygra drużyna, która zachowa więcej nerwów, więcej zimnej krwi. I po przerwie dodała: - Moja drużyna pokazała mądrość - mimo to, że wiedzieliśmy, że Zew będzie naciskał całą drugą połowę. Jako beniaminek w lidze płaciliśmy frycowe za brak doświadczenia. Teraz widać, że drużyna dojrzała mimo braku lidera, który doznał kontuzji. Pojawili się nam nowi i to jest fajne.

Kolejka 16 - sobota 10 lutego: SSRiR Start Konin vs. UKS Olimp Grodków 22:24 (15:12), MKS Żagiew Dzierżoniów vs. KS Forza Wrocław 23:31 (10:15), TS Zew Świebodzin vs. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 20:21 (7:8), SKS Orlik Brzeg vs. MKS Tęcza Kościan 29:27 (12:10), SKF KPR Sparta Oborniki vs. EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 21:23
LKS OSiR Komprachcice vs. Śląsk Wrocław Handball Team (brak wyniku)
- niedziela: SPR Bór Oborniki Śląskie vs. MKST Astra Nowa Sól (mecz dopiero się rozpoczął)

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.