Świebodzin. Zew wysoko pokonał Dziewiątkę Legnica w II lidze piłki ręcznej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wiesław Zdanowicz
Mecz piłki ręcznej w II lidze dolnośląskiej Zew Świebodzin vs. UKS Dziewiątka Legnica Wiesław Zdanowicz
Pod nieobecność trenera Bronisława Malego (przebywał wraz z innymi lubuskimi i świebodzińskimi trenerami na kursokonferencji w Wałczu) Zewiacy rozegrali w sobotę, 25 listopada, mecz 10. kolejki w II lidze dolnośląskiej piłki ręcznej.

Co by o tym meczu nie powiedzieć, gospodarzom wychodziło niemal wszystko. Przed końcem pierwszego kwadransu gry na tablicy wyświetlał się wynik 7:5 i to był ostatni moment wyrównanej gry obu zespołów.

Później przewaga gospodarzy systematycznie rosła; po 20. minutach było już 13:5, a na przerwę nasi piłkarze schodzili z 13. bramkami zapasu. Po zmianie stron, około 40. minuty, stan bramkowy wynosił 24:12.

Goście nie postawili Zewiakom poprzeczki zbyt wysoko. Nie oznacza to, że mecz miał jednostronny przebieg. Legniczanie walczyli, lecz po pierwszej połowie wyraźnie stracili werwę, a jednocześnie nie popisywali się skutecznością, której tym razem nie brakowało naszym piłkarzom.

Sam Kamil Nogajewski zamienił kolejno sześć rzutów karnych na bramki, których zdobył łącznie 12 i przesunął się na trzecie miejsce w rankingu drugoligowych strzelców z dorobkiem 60. bramek, a goście nie wykorzystali nawet jedynego rzutu karnego.

Zasłużona wygrana świebodzinian, którzy - przynajmniej w sobotę - przesunęli się o stopień wyżej w ligowej tabeli (patrz poniżej). Końcowy rezultat spotkania 36:21 (20:7)

TS Zew Świebodzin: 2. Łukasz Książkiewicz (2), 3. Tomasz Sielicki (1), 5. Piotr Tomczyk (3), 6. Wojciech Hrycak (1), 7. Piotr Radziwon (1), 9. Przemysław Bryza, 10. Piotr Książkiewicz (1), 12. Maciej Cenin (bramkarz), 13. Jakub Kaliszak (1), 14. Michał Tarasiuk (5), 17. Mateusz Kowalaszek (3), 18. Martin Osiecki, 19. Jakub Cenin (3), 21. Artur Radny (3), 23. Kamil Nogajewski (12), 98. Kamil Pasiuta (bramkarz)

Euco-UKS Dziewiątka Legnica: 2. Bartosz Pasieczny (3), 1. Paweł Wojtusik, 6. Dawid Kornicki (1), 7. Konrad Turalik (2), 9. Radosław Sydor (3), 10. Marcin Radomski, 14. Marcel Holewski (2), 16. Krzysztof Wyszogrodzki, 18. Dariusz Piotrowicz (1), 21. Dawid Gorczyca (3), 44. Piotr Myśluk (3), 88. Wojciech Szyba (3)

Sędziowały: Sylwia Bartkowiak i Weronika Łakomy z Poznania; sędziowie stolikowi: Mirosław Łyszczak (sekretarz), Adrianna Walczak (czas); ratownik medyczny: Karolina Oźmińska. Speaker zawodów: Stanisław Sielicki