Świebodzińscy młodzicy KS Jofrakuda w Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzieży w Hassel [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Mistrzostwa tenisa stołowego
Mistrzostwa tenisa stołowego archiwum prywatne
Belgowie zorganizowali w dniach od 2 do 5 czerwca rozgrywki tenisa stołowego dla młodzieżowców z Europy i Azji, a była to już 25. edycja tego turnieju.

W rywalizacji udział wzięło ponad 500 zawodników z 14 krajów Europy (Belgia, Chiny, Francja, Irlandia, Niemcy, Luksemburg, Holandia, Dania, Szwecja, Litwa, Szwajcaria, Austria i Polska) reprezentujących 76 klubów lub reprezentacji swoich regionów.

LZTS do reprezentacji województwa lubuskiego powołał ze świebodzińskiego klubu Jofrakuda dwóch zawodników - Mateusza Żelengowskiego i Igora Franc. Rywalizowano drużynowo i indywidualnie, w pięciu kategoriach wiekowych (żacy, młodzicy, kadeci, juniorzy, młodzieżowcy), dziewcząt i chłopców osobno, na sześciu halach sportowych, na blisko 180 stołach. Po trzech dniach zmagań, Lubuszanie zdobyli 5 medali.

W turnieju indywidualnym żaków zwyciężył Alan Kulczycki (Gorzovia) zdobywając złoty medal.
W kategorii młodzików srebrny medal wywalczyła drużyna w składzie: Mateusz Żelengowski, Igor Franc (obaj Jofrakuda Świebodzin), Michał Frączak (AZS Politechnika Rzeszów).

Srebro w rywalizacji kadetek zdobyły: Julia Dobrowolska i Gabriela Sokołowska (ZKS Drzonków).
Brązowy medal w turnieju drużynowym wywalczyli kadeci: Damian Korczak, Michał Kuźbiński, Filip Lewaszkiewicz (ZKS Drzonków).

W kategorii kadetów srebrny medal wywalczyli Borys Lehr i Kondrat Zawadzki.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła reprezentacja Chin, miejsce drugie Niemcy, III miejsce wywalczyła reprezentacja województwa lubuskiego. Zdobyte doświadczenie powinno zaprocentować w przyszłości dobrymi wynikami naszych młodych "pingpongistów" na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani