Twierdza Świebodzin wciąż niezdobyta! Rycerze Zewu rozbili groźnych rywali. Najtwardsi wojownicy? Jędrzej Jasiński i Maciej Cenin

Artur Matyszczyk
15.12.2020, II liga piłki ręcznej, Zew Świebodzin - ŚKPR Świdnica 35:27 (18:15)
15.12.2020, II liga piłki ręcznej, Zew Świebodzin - ŚKPR Świdnica 35:27 (18:15) Artur Matyszczyk
Kapitalny mecz we wtorek, 15 grudnia, rozegrali drugoligowi piłkarze ręczni Zewu Świebodzin. Na własnym parkiecie rozbili bardzo mocny zespół ze Świdnicy. Kluczem do sukcesu okazała się doskonała defensywa w wykonaniu całego zespołu, choć kilku zawodników zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Tylko przez pierwszy kwadrans rywale utrzymywali wynik na styku. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, a druga odsłona to był prawdziwy popis ich gry. Zobaczcie zdjęcia z meczu >>>

Kapitalne zawody rozegrał Jędrzej Jasiński. Popularny "Jasiu" udowodnił, że w pełni sił i bez kontuzji może walczyć o miano MVP całej ligi. Jednak w drugiej połowie zdecydowanie najmocniejszym ogniwem naszej drużyny był Maciej Cenin.

To, co wyprawiał między słupkami, przechodzi ludzkie pojęcie. Wybijał wszystko - górę, dół, kontry... Młodym, ale bardzo szybkim i dobrze wyszkolonym przeciwnikom Maciek po prostu odebrał chęci do gry.

Na długo w pamięci pozostaną także wkrętki Kamila Nogajewskiego. Piękne, techniczne bramki były gwoździem do trumny pokonanych świdniczan.

Zew Świebodzin - ŚKPR Świdnica 35:27 (18:15)
Zew: Cenin, Kwiatkowski - Jasiński 9 bramek, Nogajewski 9, Mieszkian 6, Rogoziński 5, Kobeszko 4, Gessner 1, Nowicki 1, Bryza, Hrycak, Jastrzębski, Osiecki, Piwoński, Ripa, Zdanowicz.