Tygodniowy przegląd prasy 16.01.2022: Świebodzin, 9.01-15.01.2022. Poznaj najważniejsze informacje ze Świebodzina

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Świebodzina nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę ze Świebodzina nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Świebodzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 9.01 a 15.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Świebodzin: Znaczny spadek liczby ślubów na terenie gminy w ostatnich latach. Statystyki!”?

Przegląd tygodnia: Świebodzin, 16.01.2022. 9.01 - 15.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Świebodzin: Znaczny spadek liczby ślubów na terenie gminy w ostatnich latach. Statystyki!

Na przestrzeni ostatnich dwóch lat na terenie gminy Świebodzin odnotowano mniej zawartych małżeństw, niż w kilku poprzednich latach. W 2021 roku było ich nieco więcej, niż w 2020, jednak liczby te wciąż nie dorównują statystykom z lat 2016 - 2019. Bez wątpienia na obecną sytuację miała wpływ epidemia koronawirusa. Kliknij w galerię i zobacz, ile małżeństw zawarto w ostatnich latach! >>>

📢 Jakie imiona w 2021 roku najczęściej nadawali dzieciom świebodzinianie? Zobacz najpopularniejsze!

W 2021 roku, według Urzędu Stanu Cywilnego, w gminie Świebodzin urodziło się 579 dzieci. Jakie imiona najczęściej im nadawano? Przeważają tradycyjne. Kliknij w galerię i zobacz, jakie imiona najczęściej dostawały dziewczynki, a jakie chłopcy zarejestrowani w Urzędzie Stanu Cywilnego w Świebodzinie w 2021 roku.

📢 Żanna Moryson, projektantka mody ze Świebodzina, opowiada o swojej pasji. Wywiad

Zajmowała się ekspertyzą sądową, teraz jest uznaną projektantką mody. Poszła za głosem serca i pasję przemieniła w zawód. Jak mówi, moda zawsze była obok niej, a umiłowanie do piękna odziedziczyła po tacie. Obecnie prowadzi salon sukien ślubnych w Świebodzinie, a jej kreacje pojawiają się na salonach w wielu krajach. Z Żanną Moryson rozmawiamy o biznesie, pięknych sukniach, zmieniających się trendach ślubnych i współpracą z ambasador Polski we Włoszech.

Tygodniowa prasówka 16.01.2022: 9.01-15.01.2022 Świebodzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Świebodzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Jak spędzić ferie zimowe? W powiecie świebodzińskim jest mnóstwo propozycji. Zobacz, jakich!

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. W województwie lubuskim rozpoczną się one 17 stycznia i potrwają do 30 stycznia. Dzieci z powiatu świebodzińskiego z pewnością nie będą się w tym czasie nudzić. Dla chętnych przygotowano wiele zajęć.

📢 Świebodzin: Agresywny pies i strach mieszkańców. Boją się o swoje dzieci

Od kilku lat agresywny pies jest postrachem mieszkańców ulicy Podmiejskiej i okolic w Świebodzinie. Jak twierdzą, właściciel nie panuje nad zwierzęciem, a interwencje policji nie przyniosły oczekiwanych skutków.

📢 Oto najlepsze technika w Lubuskiem. Sprawdź najnowszy ranking "Perspektyw". Znalazły się w nim szkoły z powiatu świebodzińskiego

„Perspektywy” opublikowały właśnie ogólnopolski ranking techników. Zobacz, jak wypadły lubuskie szkoły i które okazały się najlepsze w regionie.

📢 69-latek ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych. Potrącił na przejściu dla pieszych w Świebodzinie chłopca

13-letni chłopiec przechodzący przez przejście dla pieszych został potrącony przez 69-latka kierującego osobowym Peugeot. Poszkodowany trafił do szpitala z urazem nogi.

📢 Pensja minimalna 2022 netto. Tyle teraz musi płacić ci pracodawca [wyliczenia - 16.01.2022 r.]

Od stycznia 2022 roku w Polsce obowiązuje nowa - wyższa - pensja minimalna. Ile wynosi obecnie najniższe wynagrodzenie brutto i netto, ile stawka godzinowa? Jak na wysokość pensji minimalnej w 2022 roku przełożyły się zmiany podatkowe wprowadzone w ramach programu Polski Ład, także dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic? Wyliczenia netto dla płacy minimalnej oraz wyższych wynagrodzeń zamieszczamy w galerii.

📢 Urodzenia i zgony w gminie Świebodzin na przestrzeni ostatnich lat. Ilu z nas odeszło, a ilu przyszło na świat? Statystyki

W 2021 i 2020 roku liczba zgonów w gminie Świebodzin wzrosła, przekraczając liczbę urodzeń. Porównując jednak statystyki z ostatnich lat nie można zauważyć jednoznacznej tendencji. Niekiedy to wyższa jest liczba urodzeń, w innym roku - zgonów. Znaczącą różnicę widać w liczbie śmierci - w 2021 roku wzrost w porównaniu z 2016 rokiem wyniósł ponad połowę! Zobacz statystyki w latach 2016 - 2021 na podstawie danych Urzędu Stanu Cywilnego.

📢 Najlepsze licea w Lubuskiem. Najnowszy ranking "Perspektyw". Czy jest tu świebodzińskie LO? Sprawdź!

„Perspektywy” po raz kolejny opublikowały ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Zobacz, jak wypadły lubuskie licea i które okazały się najlepsze w naszym regionie.

📢 Świebodzińska firma z szeregiem nagród. Seco/Warwick osiąga sukcesy

W 2021 roku, świebodzińska firma, światowy lider technologii obróbki cieplnej metali, Seco/Warwick otrzymał aż sześć nagród – tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku”, „Lidera Innowacji”, „Lidera Biznesu”, międzynarodową nagrodę za najlepszą ekspansję gospodarczą na rynku północnoamerykańskim oraz „Laur Bezpieczeństwa” i tytuł „Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej”.

📢 Najlepsze licea w Lubuskiem. Najnowszy ranking "Perspektyw"

„Perspektywy” po raz kolejny opublikowały ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych w Polsce. Zobacz, jak wypadły lubuskie licea i które okazały się najlepsze w naszym regionie.

📢 Tutaj mieszkańcy lubuskiego wygrywali fortunę w Lotto! Gdzie w naszym regonie mieszkają lottomilionerzy?

W 2021 roku padło wiele wygranych w gry Lotto w województwie lubuskim. Mieszkańcy tego regionu wygrywali w różnych grach Lotto, jak np.: Super Szansa, Kaskada, Multu Multi, Mini Lotto i w zdrapkach. Lubuszanie wzbogacili się o tysiące, a nawet... miliony złotych! Gdzie w ubiegłym roku padły wygrane? Odnotowano je praktycznie w każdej części naszego województwa. Przejdźcie do galerii i sprawdźcie wygrane w Lotto w Lubuskiem w 2021 roku >>>

📢 W okolicy Świebodzina są działki budowlane na sprzedaż do 40 tys. złotych. Zobacz najnowsze oferty!

Planujesz się wybudować, ale nie chcesz wydawać fortuny na działkę? Rynek nieruchomości wciąż podnosi ceny. Zarówno ceny nieruchomości, jak i ceny działek wciąż rosną. Wpływ na to ma przede wszystkim duże zainteresowanie domniemanych kupców. Jak pokazują najnowsze statystyki, mamy obecnie rekordowy popyt na działki budowlane. Postanowiliśmy więc wyszukać na stronie otodom.pl najlepsze oferty.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie tanie działki budowlane na sprzedaż w Lubuskiem. Ceny do 40 tys. złotych >>>

📢 Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych w Świebodzinie. Ranny chłopiec trafił do szpitala

Jak wynika ze wstępnych ustaleń w czwartek, 13 stycznia około godziny 7.40 doszło do potrącenia 13-latka na przejściu dla pieszych.

📢 Waloryzacja emerytur w 2022 r. Takie mogą być stawki świadczeń od marca

Według zapowiedzi ekspertów i rządzących, waloryzacja emerytur w tym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów. Zobacz, ile będzie można zyskać.

📢 Prace przy budowie przedszkola przy ulicy Akacjowej w Świebodzinie wrą! Zobaczcie

Zobacz, jak idą prace przy budowie przedszkola przy ulicy Akacjowej w Świebodzinie. Placówka ma spełniać najnowocześniejsze standardy. Zapewni 150 miejsc przedszkolnych i 60 żłobkowych. Do budynku zostanie przeniesione Przedszkole numer 4 wraz z grupą żłobkową. Oznacza to, że powyższe liczby należy nieco doprecyzować. Do dyspozycji dla dzieci przedszkolnych będzie 60 nowych miejsc, a dla żłobkowych 40 nowych miejsc.

Projektantem nowej placówki jest PL+ Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą LK Inwest Sp. z o.o.

Kliknij i zobacz, jak idzie budowa!

📢 Lubuska policja szuka tych ludzi. Prowadzili samochody pod wpływem alkoholu i narkotyków

Lubuska policja opublikowała imiona i nazwiska kierowców, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu lub narkotyków i ukrywają się teraz przed wymiarem sprawiedliwości. Większość z nich to recydywiści, którzy ponownie wsiedli w tym stanie za kółko, choć wcześniej byli już skazywani za jazdę "na podwójnym gazie" lub zostali objęci zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przejdźcie do galerii i zobaczcie poszukiwanych kierowców z województwa lubuskiego, którzy prowadzili pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Może ich kojarzycie? Jeśli tak, koniecznie skontaktujcie się z policją! >>>

Rysopisy pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i są aktualne na dzień 11.01.2021.

📢 To ostatnie dni na zobaczenie wystawy Jerzego Pacha w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie. Warto się przejść!

3 grudnia 2021 (piątek) w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie odbył się wernisaż wystawy "Magia rzeźby" Jerzego Pacha z gościnnym udziałem Yevhena Shchetyny. Potrwa ona do piątku (14 stycznia). Oznacza to, że pozostało już niewiele czasu na zobaczenie dzieł.

📢 Gala podsumowująca konkurs "Dzieje Ziemi Świebodzińskiej" w Muzeum Regionalnym w Świebodzinie. Zobacz film i zdjęcia z wydarzenia

Rozpoznawanie miejsc na podstawie starych pocztówek, szeroka wiedza historyczna i dobre przedstawienie prezentacji multimedialnej. Na uczestników konkursu "Dzieje Ziemi Świebodzińskiej" czekały niemałe wyzwania, lecz chętnych nie brakowało.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosjanie atakują swoich

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie