Tygodniowy przegląd prasy (Świebodzin, 17.01-23.01.2021), poznaj najważniejsze informacje ze Świebodzina

N360
N360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Świebodzina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Świebodzina czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami ze Świebodzina, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 17.01 a 23.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Trzynasta i Czternasta emerytura - nowe przepisy. To trzeba zrobić, aby je dostać w 2021 roku [24.01.21 r.]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Świebodzin od 17.01 do 23.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Trzynasta i Czternasta emerytura - nowe przepisy. To trzeba zrobić, aby je dostać w 2021 roku [24.01.21 r.]

Emerytura Plus to dodatkowe pieniądze, które w 2021 roku dostaną emeryci. Kto otrzyma dodatkowe świadczenia i co koniecznie trzeba o nich wiedzieć? Co trzeba zrobić, aby dostać trzynastą i czternastą emeryturę?

📢 Niezwykła historia pod Świebodzinem! 18-latek sam rekonstruuje stary, poniemiecki cmentarz w Podłej Górze. Dlaczego?

Piotr Marczenia ze Świebodzina wkroczył w świat pełnoletności. Jednak mentalnie jest już w nim od dawna. Wystarczy tylko napisać, że to właśnie on, pięć lat temu, wpadł na pomysł rekonstrukcji starego, poniemieckiego cmentarza w Podłej Górze.

📢 Przyłapani! Mieszkańcy Świebodzina nagrani przez kamery Google Street View. Poznajesz kogoś? A może sam jesteś na zdjęciach?! Sprawdź

Kamery Google Street View trzy razy penetrowały ulice Świebodzina. Nagrały prawie każdy zakątek, ale także wielu mieszkańców, którzy pewnie nawet nie wiedzą, że są na tych ujęciach. Poznajecie kogoś?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 17.01-23.01.2021 Świebodzin: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Świebodzinie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Seryjny włamywacz okradał działki w Świebodzinie. "Wpadł" i teraz grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

21-latek od października 2020 roku włamywał się do ogrodów działkowych w Świebodzinie. Dzięki profesjonalnym i skutecznym działaniom policjantów ze Świebodzina udało się odzyskać prawie wszystkie skradzione przedmioty. Na wniosek Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

📢 Policjanci ze Świebodzina zatrzymali pięciu kierowców, którzy prowadzili "pod wpływem"

Spowodowanie wypadku drogowego, naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego to zarzuty, które usłyszy pięciu młodych kierujących w powiecie świebodzińskim.

📢 Wielka wyprzedaż w wojsku. Odzież, naczynia, kultowe przedmioty. Niektóre rzeczy jak za darmo - ceny od 80 groszy.

Na stronie sklepu Agencji Mienia Wojskowego ruszyły wyprzedaże! Nietypowe rzeczy, takie jak odzież wojskowa, hełmy, trzewiki, a nawet naczynia można kupić za niewielkie pieniądze. Ceny zaczynają się już od 40 groszy! W większości są to rzeczy nieużywane. Zobacz najciekawsze oferty!

📢 Najlepsze i najgorsze diety według ekspertów. Chcesz schudnąć i poprawić zdrowie? Nie ulegaj tym modom dietetycznym

US News podzielił się tegorocznym zestawieniem najgorszych i najlepszych diet. Ranking ten ma pomóc w eliminacji jadłospisów, które szkodzą zdrowiu oraz promocji takiego menu, które zdrowie wzmacnia. Nie każda dieta, szeroko omawiana w mediach, ma pozytywne skutki zdrowotne. Szybka utrata wagi nie powinna być jedynym celem twojej diety. To, jak się odżywiasz, ma ogromny wpływ na jakość twojego życia.

📢 Ci mężczyźni mogą się ukrywać w Świebodzinie! Zobaczysz ich, wezwij policję. Są poszukiwani

Mają różne wykroczenia na sumieniu. Są mniej lub bardziej niebezpieczni, mogą ukrywać się wszędzie, także w Świebodzinie. Są poszukiwani przez lubuską policję. Poznajesz tych mężczyzn? Ich zdjęcia i opisy widnieją w ogólnopolskiej bazie danych.

Dane pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl z 20 stycznia 2021 roku.

📢 Pomocy! Mamy niewiele czasu. Ania z Zielonego Wzgórza walczy o życie!

Rodzice małej Ani Orłowskiej, o której pisaliśmy już kilkakrotnie, proszą o pomoc w zbiórce pieniędzy. Dziecko trafiło do szpitala z niewydolnością oddechową. Czas jest tutaj bardzo cenny! Trzeba ratować dziewczynkę.

📢 Meble z PRL-u znów w modzie. Macie w domu te skarby? Są sporo warte!

Moda na meble z czasów PRL-u trwa. W sklepach można znaleźć meble nawiązujące do stylistyki z tamtych lat, jednak wiele osób szuka oryginałów i jest w stanie za nie sporo zapłacić. Sprawdziliśmy, za ile można kupić fotele, które stały się ikonami polskiego designu.

📢 Zabójstwo Patrycji Klimas z Sieniawy Żarskiej, "Uwaga!" TVN. Dramatyczne nagrania, partner chciał zabić ją wcześniej

W dramatycznych nagraniach wysłanych do kuzynki na kilka dni przed śmiercią, słychać przerażony głos Patrycji. Opowiada o tym, jak jej partner wywiózł ją do lasu, dusił i groził nożem.

📢 Polityka po świebodzińsku. "O! A pan się śmieje głupio i wielce udaje" - czyli kwiatki z sesji rady w Świebodzinie

Za kilka dni kolejna sesja rady miasta w Świebodzinie. W związku z pandemią będzie prowadzona zdalnie. Czy znów radni wdadzą się w intrygujące dyskusje? Dziś przypominamy, z przymrużeniem oka, kilka najciekawszych tekstów z ostatniego posiedzenia. Kliknijcie w galerię i zobaczcie kto, do kogo, co powiedział.

📢 Inwestycyjny hit w Świebodzinie! "Świebodzin to gmina wielkich możliwości", "bijące serce Lubuskiego". A jednak Amazon

  • Świebodzin to gmina wielkich możliwości, bijące serce województwa lubuskiego. Na swój sukces czekaliśmy długo - nie ukrywa radości burmistrz Tomasz Sielicki, po tym, jak Amazon potwierdził oficjalnie informacje o inwestycji przy drodze do Chociul.

📢 WOŚP 2021 w Świebodzinie i okolicach. Gdzie znajdę najbliższą puszkę? Gdzie wpłacę pieniądze? Sprawdź mapę puszek

  1. Finał WOŚP zaplanowano na niedzielę, 31 stycznia 2021. Już teraz jednak mamy blisko 7 tys. miejsc w Polsce, w których można wesprzeć działania Wielkiej Orkiestry i pomóc w zakupie sprzętu dla szpitali. W wielu sklepach i instytucjach znajdziemy puszki WOŚP, również w Świebodzinie. Sprawdź, gdzie można wpłacić pieniądze. Publikujemy mapę stacjonarnych puszek oraz adresy.

📢 Zobacz, jakie emerytury dostają Polacy! Nie wszyscy są tacy biedni, jak myślisz

Polacy nie mają złudzeń: z przyszłej emerytury nie da się wyżyć. Mimo to co piąta osoba nie wie, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo finansowe na starość. Jakiej emerytury możemy się spodziewać? Porównaj wysokość świadczeń emerytalnych w Polsce.

📢 Praca w Świebodzinie. Jakie jest bezrobocie w Świebodzinie i powiecie? Zobacz, gdzie jest najgorzej

Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze opublikował dane dotyczące bezrobocia za grudzień 2020 r. Wynika z nich, że na koniec grudnia 2020 r., w powiatowych urzędach pracy województwa lubuskiego zarejestrowanych było 23.674 bezrobotnych. Liczba bezrobotnych na terenie naszego województwa znowu wzrosła.

Z danych urzędu pracy wynika, że spośród 23.674 osób 13.400 to kobiety, które stanowiły 56,6% ogółu bezrobotnych. W porównaniu z listopadem 2020 r. liczba bezrobotnych zwiększyła się o 389 osób (o 1,7%). W stosunku do grudnia 2019 r. liczba bezrobotnych była większa o 5.176 osób (o 28,0%).

Sprawdzamy, w których lubuskich powiatach bezrobocie jest najwyższe, a gdzie jest najmniej zarejestrowanych bezrobotnych. Informacje o kolejnych powiatach znajdziesz na kolejnych slajdach tej galerii.

📢 Nawet 100 tys. zł - tyle rząd chce płacić za ewentualne powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19. Znamy wszystkie kwoty za NOP

Maksymalnie 100 tys. zł dostaną poszkodowani pacjenci w wyniku niepożądanych skutków po szczepieniu przeciwko COVID-19. Rząd w tym celu powołał Fundusz Kompensacyjny, który ma zacząć funkcjonować już w maju. Jakie warunki trzeba będzie spełnić, by dostać odszkodowanie? Wyjaśniamy. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE, aby zobaczyć ile wynoszą konkretne świadczenia kompensacyjne.

📢 W jakiej kolejności rząd będzie znosił obostrzenia?

W lutym część obowiązujących w Polsce obostrzeń może zostać zniesionych lub ograniczonych - wynika z najnowszych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Ale nie wszystkie branże doczekają się odmrożenia w jednym czasie. Po każdym kroku rząd chce obserwować liczbę zakażeń oraz śmiertelnych przypadków i dopiero gdy liczby te będą stabilne, otwierać kolejne dziedziny życia. Które obostrzenia mogą zostać zniesione w pierwszej kolejności i kiedy się to stanie? Zobacz na kolejnych slajdach, posługując się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Czy po szczepieniu będzie można nie nosić maseczki? Jest jasna odpowiedź ministra zdrowia

Osoby zaszczepione przeciw Covid-19 nie będą zwolnione z obowiązku noszenia maseczek - ogłosił minister zdrowia Adam Niedzielski. Podstawowy powód? Nie wiadomo, czy wciąż nie będą zarażać koronawirusem innych. Trwają dopiero badania, które mają to wykazać. - Turyści z Japonii w maseczkach poruszali się na co dzień jeszcze przed koronawirusem i nie jest to dla nich problemem - stwierdził Adam Niedzielski.

📢 Nocne spotkanie nauczycieli trwało sześć godzin! Tajemnicze wydarzenie wywołało wiele emocji. Jakich? Sprawdź!

Co tam robili nauczyciele podczas tajemniczej Lubuskiej Nocy Belfrów? Okazuje się, że wykorzystywali język żyrafy, zamieniali szkołę i dom rolami, powtarzali znane od wieków hasło: Sezamie, otwórz się!

ZOBACZ KONIECZNIE

Wzrost zakażeń. Będą szpitale tymczasowe

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie