Tymoteusz Puchacz, reprezentant Polski na meczu piłki nożnej w Świebodzinie!

Irena Wojtkiewicz
Na meczu gościli Tymoteusz Puchacz, reprezentant Polski oraz jego ojciec Andrzej Puchacz, który niegdyś strzelał bramki dla Pogoni Świebodzin. Rafał Wojtkiewicz
W sobotę (18.06) rezerwy Pogoni Świebodzin zremisowały 1:1 z drużyną ZORZA Port 2000 Mostki na Stadionie Miejskim w Świebodzinie. Na meczu pojawili się wyjątkowi goście, m.in. reprezentant Polski Tymoteusz Puchacz.

Wydarzenie było wyjątkowe głównie za sprawą niezwykłych gości. Na meczu gościli Tymoteusz Puchacz, reprezentant Polski oraz jego ojciec Andrzej Puchacz, który niegdyś strzelał bramki dla Pogoni Świebodzin. W zespole zadebiutował Kamil „Lanek” Łanka, znany raper i producent muzyczny. Podczas meczu temperatura przekraczała 30 stopni, więc zastosowano przerwy, aby piłkarze mogli napić się wody i ochłodzić. Był to ważny mecz w kontekście ligowego podium. Rezerwy Pogoni ukończyli ten sezon na podium.

- Pogoda była dzisiaj bardziej plażowa niż do grania. Należy pogratulować jednej i drugiej drużynie, że pomimo trudnych warunków, bardzo mocnego słońca, pograli fajnie. Myślę, że wynik jest zasłużony. Remis 1:1 i nikt nie może narzekać – mówił Piotr Cenin, trener zespołu gospodarzy.

- Mecz był wyrównany. Sytuacji w pierwszej połowie mieliśmy więcej, tych stuprocentowych ale ich nie wykorzystaliśmy. Natomiast druga połowa była ciężka. Pogoda wszystkim dała się we znaki ale remis myślę sprawiedliwy – podsumował Jarosław Kuczyński, trener drużyny ZORZA Port 2000 Mostki.

Bramki zdobyli: Grzegorz Galas (ZORZA Port 2000 Mostki) i Piotr Radziwon (Pogoń Świebodzin).