W 1/4 finału Lubuskiego Pucharu Polski Pogoń Świebodzin przegrała ze Sprotavią Szprotawa 1:2 (1:0)

Wiesław Zdanowicz
Spotkanie 1/4 Lubuskiego Pucharu Polski MTS Pogoń Świebodzin vs Sprotavia Szprotawa Wiesław Zdanowicz
Środowe, 18 kwietnia, spotkanie czwartoligowców, którego stawką był awans do półfinału Lubuskiego Pucharu Poski, w pierwszej połowie było wyrównane, zanosiło się nawet, że może być dogrywka. Kibice na trybunach ożywili się dopiero, gdy po ręce obrońcy Sprotavii w 26. minucie, gola dla Pogoni z rzutu karnego minutę później zdobył Janusz Obuchanicz.

Gospodarze mieli szansę na podwyższenie wyniku w tej części spotkania, a może i rozstrzygnięcie go na swoją korzyść, ale w 45. minucie drugiego rzutu karnego nie wykorzystał Adrian Topolski – strzelając wysoko nad poprzeczką. Ten sam zawodnik nie zamienił też w gola przynajmniej jednej indywidualnej akcji na przedpolu.

Po zmianie stron przypomniało się stare piłkarskie powiedzenie o zemście niewykorzystanych sytuacji. Tym bardziej, że takie mieli, i Mateusz Świtała, i Janusz Obuchanicz. I tak oto, po szybkiej kontrze w 77. minucie Bartosz Olejniczak przelobował bramkarza Pogoni, Michała Hajdasza, na 1:1, a decydującego gola w 89. minucie zdobył Maciej Brzeźniak.

Mecz prowadziła bez kontrowersji trójka arbitrów z Lubuskiego Kolegium Sędziów Gorzów Wielkopolski w składzie: Tomasz Białek (główny), Damian Maciejewski i Marek Dziobko. Speaker zawodów: Stanisław Szemberski.

MTS Pogoń Świebodzin: Michał Hajdasz (20’, żółta kartka), Mateusz Świtała (52’, żółta kartka), Marcel Klecha, Łukasz Sobczak (36’, żółta kartka), Janusz Obuchanicz, Krzysztof Woźniak, Michał Kramski, Jakub Kobeszko, Yevhenii Mololkin, Adrian Topolski, Łukasz Bak; w rezerwie: Jakub Bukato, Adrian Orkisz (90+2’, żółta kartka), Patryk Podwyszyński(90’, żółta kartka), Paweł Wansora, Arkadiusz Szpilman, Grzegorz Dynaryński, Karol Wielgocki. Trener: Maciej Mikołajewski, kierownik drużyny: Marcin Pietrzak, fizjoterapeuta: Daniel Kryś

Sprotavia Szprotawa: Marcin Korotyszewski, Sebastian Stankiewicz, Kamil Mikita (16’, żółta kartka), Kamil Rudak, Maciej Brzeźniak, Łukasz Gawron, Michał Sucharek (27’, żółta kartka), Mariusz Ekiert (87’, żółta kartka), Piotr Czarnecki, Jakub Poterała (50’, żółta kartka), Kalu Uche; w rezerwie: Adrian Sala, Maciej Cymba, Piotr Dykta, Jędrzej Kononowicz, Mateusz Krawczyk, Bartosz Olejniczak, Michał Jurdziński. Trener: Mieczysław Sobczak, kierownik drużyny: Stanisław Rajkiewicz

Za nami wszystkie mecze 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego. Oto komplet wyników:

Czarni Browar Witnica - KS Falubaz Zielona Góra 1:8
MTS Pogoń Świebodzin - Sprotavia Szprotawa 1:2
Steinpol-Ilanka Rzepin - Warta Gorzów 0:0, dogr. 0:0, karne 4:5
TS Masterchem Przylep - Lubuszanin Drezdenko 4:0