W II lidze piłki ręcznej kobiet Lider Świebodzin vs. Energa Politechnika II Koszalin 29:18 (17:8)

Wiesław Zdanowicz
Mecz 10. kolejki wielkopolskiej II ligi piłki ręcznej kobiet MUKS Lider Świebodzin vs. Energa Politechnika Koszalin Wiesław Zdanowicz
Sobotnie popołudnie, 10 marca, zapowiadało się bardzo emocjonująco. Tym razem, po pechowo przegranym meczu w Obornikach, nasze zawodniczki czekał - jak się wydawało - kolejny trudny mecz z drugim zespołem Energi Politechniki Koszalin.

Świebodzinianki nie ukrywały, że są głodne zwycięstwa i chcą pokazać kibicom naprawdę dobrą piłkę ręczną w swoim wykonaniu. Wbrew mimowolnym obawom panie wywiązały się z obietnicy i podobnie jak trzy godziny później panowie, rozniosły w puch zamiary rywalek.

Pierwsze 12 minut meczu to jednak jeszcze wyrównana walka obu zespołów na zasadzie „ząb za ząb”, bramka za bramkę. Nieco później Liderki wypracowały 3-bramkową przewagę, która w 13. minucie urosła już do 8:4.

Po 21. minucie spotkania stan bramkowy wynosił 11:6. Na niecałe trzy minuty do zakończenia pierwszej połowy świebodzinianki prowadziły 14:7, a schodząc do szatni na przerwę zapewniły sobie komfortowy wynik 17:8.

W przerwie meczu prezes Lubuskiego Związku Piłki Ręcznej, Bronisław Maly, wręczył drużynie juniorek Lidera dyplom i okolicznościowe koszulki z nadrukiem za zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach Lubuskiej Ligi Piłki Ręcznej w kategorii juniorka w sezonie 2017/2018. Okolicznościowe plakiety otrzymały też indywidualnie Wiktoria Kowol (najlepsza zawodniczka w kat. juniorka) i Paulina Pyś (najlepsza bramkarka w kat. juniorka). Obie zasilają skład drużyny seniorskiej Lidera.

Po zmianie stron przewaga świebodzinianek była wyraźna, kontrolowały grę i nie pozwalały rywalkom rozwinąć skrzydeł. Mecz okazał się formalnością. Jedynie w rzutach karnych był remisowy 5(4):5(4).

Trener Jan Kaniecki po zakończonym meczu 10. kolejki powiedział nam: - Wyszliśmy bardzo zmotywowani na dzisiejszy mecz. Wiedzieliśmy, że będzie ciężki. Graliśmy z Energą w poprzedniej rundzie w Koszalinie i było ciężko, ale dziewczyny są w tym roku dobrze przygotowane do drugiej rundy, co dzisiejszy wynik pokazał. Naprawdę od pierwszego gwizdka do ostatniego biegały, rzucały... Parę błędów zdarza się nam jeszcze, takich przestojów, ale parę treningów i wszystko będzie normalnie i będziemy grali jeszcze lepiej.

Jagoda Berenc-Bajan, kapitan zespołu: - Chciałyśmy w jakiś sposób naprawić nasze błędy za tamten tydzień. Zapomniałyśmy o tamtym meczu, chcemy teraz utrzymać drugie miejsce, może powalczyć o pierwsze, zobaczymy? Liga się nie skończyła tak że walczymy i każdy mecz chcemy zagrać na nie sto, lecz dwieście procent.

MUKS Lider: 1. Ewelina Janecka, 12. Paulina Pyś - 2. Emilia Pyrtek, 4. Amanda Jóźwiak, 6. Magdalena Janecka (5), 7. Jagoda Berenc-Bajan (5), 8. Angelika Wieczorek (2), 9. Agnieszka Radziwon (4), 10. Karolina Kaniewska (3), 11. Agata Szymańska (1), 13. Aleksandra Gadawska, 14. Marzena Paulussen (3), 15. Natalia Kurkowiak (1), 16. Anna Staruszkiewicz (5), 17. Wiktoria Kowol, 20. Barbara Stefaniak. Stroje niebieskie, bramkarki żółte. Trenerzy: Jan Kaniecki, Mariusz Kwiatkowski; fizjoterapeuta: Marcin Błażków

Sędziowie: Damian Demczuk i Tomasz Rosik (obaj z Lubina); stolikowi: Karolina Zdziennicka (sekretarz) i Anna Zdziennicka (czas)

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.