Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

W Lubuskiem przeprowadzono egzaminy na nowych funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej. Udział wzięło 22 kandydatów

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Nadodrzański Oddział SG cały czas prowadzi nabór na nowych funkcjonariuszy.
Nadodrzański Oddział SG cały czas prowadzi nabór na nowych funkcjonariuszy. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej
Grono funkcjonariuszy Straży Granicznej w Lubuskiem wkrótce się powiększy. We wtorek (23 stycznia) w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału SG przeprowadzone zostały egzaminy na nowych mundurowych. Wzięło w nim udział 22 kandydatów. Nabór na kolejnych funkcjonariuszy trwa.

We wtorek (23 stycznia) w siedzibie Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przeprowadzono drugi etap postępowania kwalifikacyjnego, do którego przystąpili kandydaci do służby w Straży Granicznej.

- Kandydaci zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, z języka obcego oraz z testem sprawności fizycznej — informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik prasowy komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Do tego etapu dotarło 22 kandydatów (7 kobiet i 15 mężczyzn). Po egzaminach, na zakończenie odbyła się rozmowa kwalifikacyjna.

Nadodrzański Oddział SG cały czas prowadzi nabór na nowych funkcjonariuszy.

W Lubuskiem przeprowadzono egzaminy na nowych funkcjonariusz...

Straż graniczna nadal szuka nowych funkcjonariuszy

Nad przebiegiem drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego czuwała specjalnie w tym celu powołana komisja egzaminacyjna. W jej składzie poza funkcjonariuszami z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej znalazł się również przedstawiciel Biura Spraw Wewnętrznych Straży Granicznej.

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadzające zmiany w postępowaniu kwalifikacyjnym w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej, które weszło w życie 23 lipca 2021 roku, usprawniło procedurę naboru.

- Dzięki nowym regulacjom prawnym kandydaci do służby w Straży Granicznej mogą zdawać egzaminy w oddziale, w którym chcą pełnić służbę - mówi P. Biskupik.

W Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest ciągły nabór do służby w Straży Granicznej. Dokumenty można składać nie tylko w Krośnie Odrzańskim, a także w poszczególnych placówkach Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto