Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Z szopki w Lubrzy można będzie zakupić płytę - cegiełkę na pomoc dla rodziny poszkodowanej w pożarze w Staropolu

Renata Zdanowicz
Żywa szopka w Lubrzy
Żywa szopka w Lubrzy Gmina Lubrza
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, 25 grudnia, mieszkańcy gminy Lubrza wystawili żywą szopkę. Widowisko odbyło się na placu za kościołem. Kolejne wydarzenie, na które zapraszają mieszkańcy to orszak Trzech Króli.

Tegoroczna szopka była bardziej rozbudowana niż przed rokiem. Zaangażowanych w przygotowanie widowiska było kilkadziesiąt osób.

Koordynatorka wydarzenia wymienia długa listę osób, którym należą się podziękowania. Grażyna Hoffmann kieruje je przede wszystkim do grupy zajmującej się oprawą muzyczną, przygotowującą kolędy i pastorałki i do grupy użyczającej głosów w dialogach. Spisały się również osoby, które podjęły się zadania zbudowania infrastruktury, czyli zajęły się przebudową szopki, budową podestów, oświetleniem, nagłośnieniem, scenografią. Nie można tu pominąć grupy aktorów, których okazję miała podziwiać lubrzańska publiczność. Warto zaznaczyć, że widzowie, mimo deszczu i zimna wytrwali do końca spektaklu.

Tradycyjnie o poczęstunek zadbali urzędnicy gminni, którzy upiekli pierniczki rozdawane po przedstawieniu i popijane rozgrzewającą herbatką z przyprawami.

Dodajmy, że nagrania kolęd, aranżowane przez Zbigniewa Zaleskiego, przygotowane były w profesjonalnym lokalnym studiu nagrań a zwierzęta wypożyczone również z lokalnego mini zoo w Mostkach.

Na uwagę zasługują stroje występujących w szopce, które zostały uszyte specjalnie na tę okazję. Jednak organizatorzy już wymyślili jak je jeszcze wykorzystać.

Otóż widowisko, choć na mniejszą już skalę, odbędzie się 6 stycznia w Święto Trzech Króli. Aktorzy stworzą najpierw oprawę do nabożeństwa, które rozpocznie się o godz. 11.30. Przed mszą rozdawane będą korony. Z kościoła wierni przejdą za królami do stajenki pokłonić się dziecinie. W szopce zobaczą inscenizację „Narodziny Bożej Dzieciny” a po widowisku będzie rozdawana kreda, kadzidła i woda święcona.

Można będzie również nabyć płyty - cegiełki (ze ścieżką dźwiękową z inscenizacji) na rzecz rodzin poszkodowanych w pożarze w Staropolu.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieciątko Jezus wśród rekinów. Podwodna szopka w madryckim oceanarium

Więcej wiadomości w tygodniku papierowym „Dzień za Dniem” lub na www.prasa24.pl. Aktualny numer w każdą środę.**Zajrzyj też na Facebooka Dzień za Dniem**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto