Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zatrzymać czas z medycyną estetyczną. Rozmowa z lek. Beatą Urbaniak-Pigoń

Artykuł sponsorowany
O zabiegach zatrzymujących proces starzenia się skóry z lek. Beatą Urbaniak-Pigoń, właścicielką Gabinetu Lekarskiego Medycyny Estetycznej w Radomsku.

Medycyna estetyczna robi się coraz bardziej modna. Dla kogo jest ona przeznaczona?
- Zapotrzebowanie jest rzeczywiście coraz większe. Z zabiegów medycyny estetycznej może skorzystać każdy, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni.Żyjemy coraz dłużej, dbamy o sprawność fizyczną i chcemy wyglądać adekwatnie do samopoczucia. Korzystając z zabiegów, jakie obecnie oferuje medycyna estetyczna, możemy poprawić zarówno wygląd skóry, jak i jej jakość. Zabiegi anty-aging należy traktować jako pielęgnację oraz profilaktykę przeciw starzeniu się skóry.

Ale kobiety chcą wyglądać na młodsze, a nie na „zrobione”? Czy to rzeczywiście jest tak, że z gabinetu wychodzi się „zrobioną”?
- Oczywiście, że nie. Medycyna przeciwstarzeniowa zatrzymuje upływ czasu widoczny na naszej skórze i to naprawdę się udaje. Im wcześniej zaczniemy - po 30, przed 40. rokiem życia - tym dłużej uda nam się dobrze wyglądać.

Jakie zabiegi są najbardziej popularne i najbardziej skuteczne? Czy to droga przyjemność?
- Jako najbardziej skuteczne spośród zabiegów medycyny przeciwstarzeniowej okrzyknięto mezoterapię, radiofrekwencję i osocze bogatopłytkowe. Zabiegi te pomagają skórze się odnawiać, odtwarza się kolagen. Powodują one, że skóra jest bardziej sprężysta. Na cenę zabiegu w dużej części wpływ ma cena użytego preparatu.

Na czym konkretnie polegają te zabiegi?
Mezoterapia to wyjątkowe zabiegi, które znacząco i wydajnie poprawiają jakość skóry, skutecznie ją nawilżając. Odzyskuje ona blask i jędrność a powierzchniowe zmarszczki zostają zmniejszone. Ja pracuję na preparatach firmy Filorga. 18 października 2018 roku preparat do mezoterapii iniekcyjnej Filorga NCTF® otrzymał prestiżową nagrodę „Perła Dwudziestolecia Dermatologii Estetycznej”, przyznawaną z okazji 20-lecia Stowarzyszenia produktom, które od co najmniej kilkunastu lat cieszą się zaufaniem Lekarzy.
Radiofrekwencja (RF) mikroigłowa to jeden z najlepszych zabiegów estetycznych ostatnich kilku lat na świecie. Określany jako „nieoperacyjny lifting” oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, korektę owalu twarzy, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry. Niezastąpiony w leczeniu blizn i rozstępów.

Czyli generalnie robimy wszystko, żeby nie mieć zmarszczek?
Tak. Wyróżniamy dwa rodzaje zmarszczek: mimiczne i starcze. Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku pracy mięśni mimicznych. Poddana ciągłemu gnieceniu skóra - jak harmonijka - tworzy zmarszczki. Powstaniu tym zmarszczkom można zapobiec podając botoks , który osłabia mięśnie mimiczne. Zmarszczki niemimiczne wynikają ze zmniejszenia sprężystości i grubości skóry. Tym procesom można zapobiec np. mezoterapią ampułką lub osoczem. Można również zmniejszyć ich widoczność wypełniając zmarszczkę kwasem hialuronowym.

GABINET LEKARSKI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ NA FACEBOOKU

Ale botoks nie kojarzy się najlepiej. Z czego to wynika?
Mówiąc: medycyna estetyczna, często kojarzą nam się „ponaciągane” aktorki. Niekoniecznie tak jest. Te kobiety po prostu są zadbane, im ta skóra nie opadła, zmarszczki mimiczne się nie wytworzyły. W momencie wczesnego stosowania botoksu nie mielibyśmy głębokich zmarszczek. Niestety, pacjentki wciąż się go boją, zupełnie nie wiem dlaczego. Nie jest to niczym uzasadnione. Botoks jest doskonałą metodą zapobiegania zmarszczkom mimicznym, tak zwanym kurzym łapkom, zmarszczkom na czole. Botoks eliminuje kamienistą brodę, zajęczy nos...

Oprócz powstawania zmarszczek również owal twarzy zmienia się z biegiem lat. Jest sposób na to, by te zmiany zatrzymać?
W miarę upływu czasu przegrywamy walkę z grawitacją, tracimy owal twarzy. I tutaj również, jeśli zaczniemy o to wcześnie dbać, dosyć długo możemy być zwycięzcami.

Dość młodą metodą na odmładzanie skóry i jej podnoszenie są nici. Jak to działa?
Nici PDO od lat stosowane są w chirurgii i ortopedii, teraz po zmodyfikowaniu wykorzystuje te także medycyna estetyczna. Nici implantuje się do skóry (umieszcza się je za pomocą cienkiej igły), a ich długotrwałe wchłanianie może spełniać kilka funkcji. Można je stosować jako podporę lub sposób podciągania skóry. Do podpory stosuje się gładkie nici, które umieszcza się w poprzek zmarszczki. Są też nici liftingujące z tzw. haczykami, ta nić jest lekko postrzępiona dzięki czemu w chwili założenia skóra się podciąga. Dodatkowo polidioksanon (PDO), z którego wykonana jest nić, pobudza naturalny proces produkcji kolagenu. Skóra staje się napięta i wygładzona. Świetnym sposobem na pobudzenie skóry do pracy jest też osocze.

Osocze bogatopłytkowe to tzw. wampirzy lifting. Brzmi groźnie... co to jest?
Lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na wstrzykiwaniu w skórę preparatu uzyskanego z krwi osoby, którą poddaje się zabiegowi. Ostrzykiwanie osoczem pozwala na zregenerowanie i odmłodzenie skóry. Najpierw pobiera się krew klienta, poddaje się ją wirowaniu, w wyniku którego uzyskuje się osocze i płytki. Następnie materiał ten wstrzykuje śródskórnie. Płytki na swojej powierzchni mają cytokiny. To czynniki wzrostu , które pobudzają skórę do regeneracji dzięki czemu staje się ona gładsza , bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. W efekcie widoczne jest spłycenie już istniejących zmarszczek, skóra staje się pogrubiała, a im grubsza skóra tym wolniej się starzeje. Olbrzymim plusem tej metody jest możliwość jej stosowania u alergików.

Ale zabiegi nie dają efektów „na zawsze”. Jak często trzeba je powtarzać?
Większość zabiegów trzeba powtarzać, botoks działa od 5 do 8 miesięcy, kwas hialuronowy w zależności od głębokości zmarszczki i od rodzaju podanego materiału od 8 do 14 mies. To materiały, które rozkładają się w organizmie, więc różnice są indywidualne. Nici rozkładają się od 8 miesięcy do roku i 2 miesięcy.

Jak wybrać dobry gabinet? To ważne, kto wykonuje wspomniane zabiegi?
Gabinety medycyny estetycznej prowadzone są przez lekarzy, kosmetologów i kosmetyczki. Prawo nie narzuca, jakie zabiegi kto może wykonywać. Wysokość kwalifikacji narzuca już jednak producent preparatów. Warto o tym pamiętać, wybierając gabinet. Warto też wiedzieć, czego powinniśmy wymagać. Przede wszystkim rzetelnej wiedzy! Klient powinien wiedzieć, co ma robione i jakim preparatem, a - co smutne - zwykle tak nie jest. Często przychodzą do mnie klientki, które nie mają pojęcia, co miały, czym i po co. Przykładowo kwas hialuronowy to bardzo szeroka nazwa, preparaty pochodzą od różnych producentów... W momencie, kiedy chcemy zabieg powtórzyć, uzupełnić, możemy to zrobić tylko kwasem tej samej firmy. Jeżeli klient nie wie, jakiego preparatu u niego użyto, musi wrócić do gabinetu, w którym dokonano zabiegu z nadzieją, że wciąż ma on ten sam produkt. Klient ma również prawo wiedzieć, na jakim sprzęcie gabinet pracuje, jakich preparatach, jak sprzęt jest dezynfekowany i sterylizowany. Większość preparatów stosowanych w medycynie estetycznej pakowanych jest w ampułki i zasada jest taka, że jedna ampułka przeznaczona jest dla jednego klienta. Klient powinien widzieć, czy ampułka z preparatem dla niego jest przy nim otwierana.

Gabinet Lekarski Medycyny Estetycznej
Era Park Dziedziniec, ul. Sierakowskiego 15/17, Radomsko
Lek. Beata Urbaniak-Pigoń

mezoterapia
osocze bogatopłytkowe
radiofrekwencja igłowa
botoks
nici PDO
kwas hialuronowy
tel. 606 833 208
Modelowanie sylwetki
Monika Nowak

elektrostymulacja
masaż bańką chińską
liposukcja ultradźwiękowa
fale radiowe biopolarne
tel. 697 121 606

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co włożyć, a czego unikać w koszyku wielkanocnym?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto