Złoto i srebro AZS-u Zielona Góra na Akademickich Mistrzostwach Polski

Cezary Konarski
Piłkarze ręczni AZS-u Zielona Góra zdobyli dwa medale na Akadmickich Mistrzostwach Polski. AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego zdobyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoto w klasyfikacji Uniwersytetów w rozegranym w Siemianowicach Śląskich finałowym turnieju Akademickie Mistrzostwa Polski piłkarzy ręcznych.

Zielonogórzanie do turnieju finałowego awansowali po zawodach półfinałowych, których byli gospodarzami. Pokonali zespoły Politechniki Poznańskiej 34:15, Uniwersytetu Gdańskiego 26:20 i Politechniki Gdańskiej 41:28.

W Siemianowicach Śląskich zielonogórscy akademicy wygrywali mecz za meczem. W fazie grupowej byli lepsi od Politechniki Poznańskiej (42:16), Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (35:22) i Politechniki Warszawskiej (35:22). W ćwierćfinale podopieczni trenera Ireneusza Łuczaka pokonali zespół Politechniki Śląskiej w Gliwicach 33:16, a w półfinale ekipę warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego 30:23. Dopiero w finale zielonogórzanie natknęli się na lepszego rywala, lepsi okazali się szczypiorniści Politechniki Opolskiej (32:22).

W Akademickich Mistrzostwach Polski Uniwersytet Zielonogórski reprezentowali: Bartosz Więdłocha, Maciej Hady, Tyberiusz Chałupka, Wojciech Hrycak, Adrian Franaszek, Michał Pawlisz, Kacper Kiersnowski, Hubert Kuliński, Kacper Łukaczyn, Szymon Kobeszko, Maciej Należyty.

W sobotę 3 października akademików czeka kolejne wyzwanie w meczu pierwszej ligi. AZS czeka piekielnie trudny mecz z jednym z faworytów rozgrywek. W lubuskich derbach zielonogórzanie zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Gorzów.