Żużlowcy Falubazu Zielona Góra będą bronić złota. Wygrali wszystkie eliminacyjne turnieje Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Cezary Konarski
Żużlowcy Falubazu Zielona Góra pojadą w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Cezary Konarski
Zielonogórscy żużlowcy z kompletem zwycięstw w turniejach eliminacyjnych awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Będą w nim bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem.

Ostatni turniej eliminacyjny w grupie A odbył się w Gnieźnie. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra mimo, że stanął do rywalizacji bez Mateusza Tondera, to i tak zdominował rywalizację. Wszystkie swoje wyścigi wygrali Norbert Krakowiak i Damian Pawliczak. Liderów solidnie wspierali pozostali zawodnicy – Fabian Ragus, Jakub Osyczka i Nile Tufft.

Trzecie miejsce w Gnieźnie zajął zespół Moich Bermudów Stali Gorzów, który w DMPJ ścigali się bez swojego młodzieżowego lidera Rafała Karczmarza.

WYNIKI TURNIEJU W GNIEŹNIE

• 1. Francepol Falubaz Junior Zielona Góra – 43 pkt.: Damian Pawliczak 12 (3,3,3,3,-), Nile Tufft 6 (1,2,1,-,2), Jakub Osyczka 6 (1,2,-,0,3), Fabian Ragus 7 (1,-,2,3,1), Norbert Krakowiak 12 (3,3,3,3);
  • 2. Fogo Unia Leszno – 38 pkt.: Kacper Pludra 11 (3,3,1,2,2), Krzysztof Sadurski 8 (2,2,1,2,1), Damian Ratajczak 10 (3,0,2,3,2), Hubert Ścibak 9 (1,1,3,2,2);
  • 3. Moje Bermudy Stal Gorzów – 29 pkt.: Kamil Nowacki 9 (2,3,3,1,0), Wiktor Jasiński 9 (2,1,2,1,3), Kamil Pytlewski 9 (2,0,2,2,3), Jakub Janik (gościnnie) 2 (w,1,1,0,w);
  • 4. Moto 303 Start Gniezno – 9 pkt.: Marcel Studziński 6 (3,2,0,-,1), Szymon Szwacher 0 (0,u,0,0,u), Mikołaj Czapla 2 (0,1,0,1,0), Adrian Cieślewicz 0 (w,w,-,t,-), Kacper Grzelak 1 (0,1,0,0).