Udany rewanż piłkarek ręcznych MUKS Lider Świebodzin nad drużyną GMTS Sparta Iwaniccy Gubin

Irena Wojtkiewicz
Lubuskie derby. MUKS Lider Świebodzin vs. GMTS Sparta Iwaniccy Gubin
Lubuskie derby. MUKS Lider Świebodzin vs. GMTS Sparta Iwaniccy Gubin Rafał Wojtkiewicz
W sobotę (26 lutego) w II lidze piłkarek ręcznych w Miejskiej Hali Sportowej w Świebodzinie doszło do lubuskich derbów. MUKS Lider Świebodzin na swoim parkiecie pokonał rywala 29 - 25, zdobywając 3 punkty.

Zobacz zdjęcia z meczu!

Mocny początek Lidera Świebodzin

Już na samym początku, w pierwszej minucie lubuskich derbów, gospodarze wbili pierwszą bramkę. Jej autorką była zawodniczka z nr 8 Zuzanna Kliszcz. W 16 minucie meczu goście zremisowali wynik 8:8, ale chwilę po tym Lider zdobył bramkę i znów objął prowadzenie. Druga połowa gry to dobra obrona gospodarzy, która dała możliwość zdobycia kilku bramek i kontrolowania meczu. W 42 minucie Lider Świebodzin zdobył bramkę i objął prowadzenie 19:18. Później zawodniczki ze Świebodzina podwyższyły jeszcze prowadzenie. Ostatecznie derby lubuskie wygrał MUKS Lider z wynikiem 29:25, który zdobył upragnione 3 punkty.

Cieszymy się bardzo, bo w pierwszej rundzie przegraliśmy mecz siedmioma bramkami w Gubinie. Nie mogliśmy wtedy wystąpić w pełnym składzie. Są to lubuskie derby i fajnie jak dwie grupy spotykają się. My musimy pamiętać, że nasze dziewczyny miały 2-3 lata przerwy. Ten zespół pomalutku się buduje. Cieszy fakt, że na swoim terenie, co prawda po nerwowym dziś meczu, zdobyliśmy komplet punktów i oby tak dalej. Raduje, że kolejne młode dziewczyny wchodzą do zespołu. Abyśmy te mecze na własnym terenie i przy takich kibicach zawsze w dobrym stylu wygrywali – relacjonował na gorąco Igor Mrozowicz, trener zespołu.

Mecz na początku dobrze nam się ułożył. Niestety gdzieś w pierwszej części pierwszej połowy dziewczyny trochę przespały i zaczęły już grać coś innego niż to, co zamierzyliśmy na początku, co ćwiczyliśmy na treningach. Jednakże po rozmowach w szatni ta obrona się wzmocniła, była bardziej skuteczna. Zaczęliśmy skuteczniej rzucać na bramkę. Myślę, że to co trenowaliśmy przez ostatnie tygodnie można było zauważyć na dzisiejszym meczu - informował Jan Kaniecki, trener drużyny MUKS Lider Świebodzin.

Trudny czas GMTS Sparta Iwaniccy Gubin

Mecz walki, jak było widać - skomentował Kazimierz Barłóg, trener zespołu GMTS Sparta Iwaniccy Gubin. Jak mówił, ostatnie dwa tygodnie były dla drużyny nerwowe ze względu na to, że z powodu braku prądu w hali drużyna rozegrała dwa treningi mniej. Następnie pojawiły się problemy zdrowotne aż u sześciu zawodniczek. - Mieliśmy nawet wątpliwości, czy przyjechać. Jednakże pozbieraliśmy się, wzięliśmy trochę juniorek młodszych. Generalnie z bilansu dwóch meczy my wygraliśmy u siebie siedmioma bramkami tu przegraliśmy czterema – oznajmił.

W sobotnim meczu zabrakło dwóch zawodniczek Magdaleny Sobczak i Agnieszki Ślusarek. Piłkarki z powodu kontuzji kolana nie były w stanie uczestniczyć w lubuskich derbach na parkiecie hali.