Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Międzyrzecz na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Międzyrzecz podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- LORENZ Remigiusz Roch - KWW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI: 63,24% (4 357 głosów)
- OLENDER Agnieszka Małgorzata - KWW AGNIESZKA OLENDER: 36,76% (2 533 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Międzyrzecz podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- LORENZ Remigiusz Roch - KWW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI: 37,9% (3 393 głosów)
- OLENDER Agnieszka Małgorzata - KWW AGNIESZKA OLENDER: 21,58% (1 932 głosów)
- BUDYCH Katarzyna Ewa - KWW KATARZYNY BUDYCH: 18,21% (1 630 głosów)
- BEŁZ Jacek - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 13,85% (1 240 głosów)
- CIELOCH Marek - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 8,46% (757 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CIELOCH Marek: pozycja 1 : 11,76% (214 głosów)
- WĄSIEL Mariusz: pozycja 2 : 2,97% (54 głosów)
- RYBACKI Mariusz Paweł: pozycja 3 : 1,32% (24 głosów)
- KUCHARCZYK Alina: pozycja 4 : 0,38% (7 głosów)
- RATAJSKA Adela Maria: pozycja 5 : 0,49% (9 głosów)
- PAWŁOWICZ Jadwiga: pozycja 6 : 0,44% (8 głosów)
- MAJEWSKI Mateusz Patryk: pozycja 7 : 0,77% (14 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FILUS Tadeusz Ignacy: pozycja 1 : 11,05% (201 głosów)
- BORYS Piotr Stanisław: pozycja 2 : 3,3% (60 głosów)
- PRZYBYŁ Ilona Maria: pozycja 3 : 1,54% (28 głosów)
- MIELCZAREK Danuta Izabela: pozycja 4 : 1,37% (25 głosów)
- STASIAK Marzena: pozycja 5 : 2,8% (51 głosów)
- HAK Aleksander: pozycja 6 : 1,32% (24 głosów)
- DUTKIEWICZ Dariusz: pozycja 7 : 2,8% (51 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- KOWIEL Jarosław Zbigniew: pozycja 1 : 0,99% (18 głosów)
- MATYSIK Henryk Czesław: pozycja 2 : 0,93% (17 głosów)
- CHAMIENIA Wiesława: pozycja 3 : 1,32% (24 głosów)
- MADZIAR Tomasz Jerzy: pozycja 4 : 1,04% (19 głosów)
- RÓŻYCKA Agnieszka Joanna: pozycja 5 : 0,71% (13 głosów)
- BUKOWIAN Krzysztof: pozycja 6 : 0,49% (9 głosów)
- PAWLĘTY Józefa Krystyna: pozycja 7 : 1,04% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- KUBISZEWSKI Robert Ludwik: pozycja 1 : 3,35% (61 głosów)
- KUBIAK Renata Agnieszka: pozycja 2 : 1,65% (30 głosów)
- GUŚNIOWSKA Kalina: pozycja 3 : 2,36% (43 głosów)
- STACHOWIAK Tomasz Stanisław: pozycja 4 : 2,69% (49 głosów)
- OSADNIK Agata: pozycja 5 : 2,2% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATARZYNY BUDYCH:
- WIŚNIEWSKI Dawid: pozycja 1 : 3,52% (64 głosów)
- KMIECIAK Andrzej Jan: pozycja 2 : 1,32% (24 głosów)
- FLISIKOWSKA Teresa Lidia: pozycja 3 : 4,07% (74 głosów)
- SZURKO Gracjana: pozycja 4 : 2,03% (37 głosów)
- SZMYDT Natalia Iwona: pozycja 5 : 2,58% (47 głosów)
- NOWAK Barbara Marta: pozycja 6 : 0,27% (5 głosów)
- GRZĄDKO Janusz Adam: pozycja 7 : 2,09% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- RYDZANICZ Iwona: pozycja 1 : 4,4% (80 głosów)
- RYMASZEWSKI Andrzej Roman: pozycja 2 : 0,33% (6 głosów)
- DUDEK Rafał Henryk: pozycja 3 : 0,6% (11 głosów)
- STUCKI Marek: pozycja 4 : 0,22% (4 głosów)
- MARCINKÓW Robert Stanisław: pozycja 5 : 0,33% (6 głosów)
- BABIAK Katarzyna Karolina: pozycja 6 : 0,38% (7 głosów)
- KOMINKIEWICZ Agnieszka Dorota: pozycja 7 : 0,22% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI:
- TOCZYŃSKI Edward: pozycja 1 : 4,45% (81 głosów)
- MARKIEWICZ Tomasz Marek: pozycja 2 : 4,29% (78 głosów)
- JACKIEWICZ Izabela Katarzyna: pozycja 3 : 3,08% (56 głosów)
- SUCHOWSKI Sylwester Tomasz: pozycja 4 : 1,26% (23 głosów)
- WIERZBOWSKA Katarzyna Mirosława: pozycja 5 : 0,49% (9 głosów)
- ADAMIROWICZ Maciej Bolesław: pozycja 6 : 1,76% (32 głosów)
- ŻMUDA Iwona Barbara: pozycja 7 : 1,15% (21 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SKRZEK Grzegorz Wiktor: pozycja 1 : 13,2% (293 głosów)
- SIKORSKI Krzysztof Jan: pozycja 2 : 0,99% (22 głosów)
- KOŁODZIEJ Teresa Maria: pozycja 3 : 0,41% (9 głosów)
- KLOC Anna Anastazja: pozycja 4 : 0,32% (7 głosów)
- NOWICKI Karol Kazimierz: pozycja 5 : 0,54% (12 głosów)
- LEYKO Stanisław Henryk: pozycja 6 : 0,32% (7 głosów)
- BALCERZAK Hanna Katarzyna: pozycja 7 : 0,54% (12 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ZABOROWSKI Łukasz Jerzy: pozycja 1 : 10,09% (224 głosów)
- DYMARCZYK Agnieszka Danuta: pozycja 2 : 3,42% (76 głosów)
- KOLIS Zbigniew Józef: pozycja 3 : 3,42% (76 głosów)
- PLATOKOS Angelika Marta: pozycja 4 : 1,62% (36 głosów)
- ANTYS Izabela: pozycja 5 : 0,77% (17 głosów)
- BEŁZ Kacper Jakub: pozycja 6 : 2,79% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- GAJEK Dariusz Jan: pozycja 1 : 2,7% (60 głosów)
- ŻUCHOWSKA Dorota: pozycja 2 : 0,54% (12 głosów)
- NISIEWICZ Maciej: pozycja 3 : 2,48% (55 głosów)
- DWOJEWSKI Marcin: pozycja 4 : 1,08% (24 głosów)
- ŚLEDŹ Klaudia: pozycja 5 : 0,23% (5 głosów)
- DOROSZ Marek: pozycja 6 : 1,31% (29 głosów)
- MACIEJEWSKA Katarzyna Marzena: pozycja 7 : 0,36% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- OLENDER Agnieszka Małgorzata: pozycja 1 : 6,71% (149 głosów)
- GOŁĘBIEWSKI Robert Tomasz: pozycja 2 : 2,61% (58 głosów)
- DRZYMAŁA Daniel Grzegorz: pozycja 3 : 1,26% (28 głosów)
- STACHECKA Arletta Małgorzata: pozycja 4 : 0,86% (19 głosów)
- KUBIAK Leszek Franciszek: pozycja 5 : 1,22% (27 głosów)
- ROZBICKA Maja Magdalena: pozycja 6 : 0,45% (10 głosów)
- ROGALA Jadwiga: pozycja 7 : 0,72% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATARZYNY BUDYCH:
- BUDYCH Katarzyna Ewa: pozycja 1 : 9,1% (202 głosów)
- BŁASZCZAK Elżbieta: pozycja 2 : 1,4% (31 głosów)
- MATUSZEWSKA Ewa: pozycja 3 : 2,61% (58 głosów)
- NAJDEREK Sylwia: pozycja 4 : 1,94% (43 głosów)
- JANELT Tomasz Paweł: pozycja 5 : 0,81% (18 głosów)
- DUDA Bartłomiej Kamil: pozycja 6 : 1,04% (23 głosów)
- CZEKAŁOWSKI Grzegorz Romuald: pozycja 7 : 3,33% (74 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- SAWIŃSKI Eugeniusz: pozycja 1 : 3,11% (69 głosów)
- SIAST Damian Piotr: pozycja 2 : 0,77% (17 głosów)
- STASIAK Sebastian Jan: pozycja 3 : 0,45% (10 głosów)
- KOMINKIEWICZ Monika Beata: pozycja 4 : 0,09% (2 głosów)
- MAZURKIEWICZ Remigiusz Grzegorz: pozycja 5 : 0,54% (12 głosów)
- KRYSZTOFEK Beata Maria: pozycja 6 : 0,05% (1 głosów)
- NAYDA-DACYSZYN Hanna: pozycja 7 : 0,63% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI:
- KIJAK Maria Jadwiga: pozycja 1 : 3,79% (84 głosów)
- MALICKI Krzysztof: pozycja 2 : 1,13% (25 głosów)
- BARYŁA Roman Jarosław: pozycja 3 : 0,59% (13 głosów)
- BĄCZKOWSKI Tomasz Janusz: pozycja 4 : 1,76% (39 głosów)
- OSTROWSKI Krzysztof Zbigniew: pozycja 5 : 0,99% (22 głosów)
- DYLEJKO Beata: pozycja 6 : 0,41% (9 głosów)
- SAWKA Anna Maria: pozycja 7 : 4,51% (100 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- URBANOWICZ Daniel: pozycja 1 : 8,92% (177 głosów)
- LEYKO Bartosz Tomasz: pozycja 2 : 1,91% (38 głosów)
- SZADURA Beata Jadwiga: pozycja 3 : 1,16% (23 głosów)
- ZUÑIGA MATOS Mikołaj Antonio: pozycja 4 : 0,86% (17 głosów)
- KOBAN Eugenia Grażyna: pozycja 5 : 0,76% (15 głosów)
- KOŻUCH Teresa Alicja: pozycja 6 : 0,2% (4 głosów)
- OBAREK Krzysztof Tomasz: pozycja 7 : 0,35% (7 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- BEŁZ Jacek: pozycja 1 : 10,18% (202 głosów)
- HUDZIAK Łukasz Adam: pozycja 2 : 3,68% (73 głosów)
- MRÓZ-OSTASZEWSKA Krystyna Renata: pozycja 3 : 1,96% (39 głosów)
- IWAN Krzysztof Andrzej: pozycja 4 : 1,06% (21 głosów)
- KOWALIK Dominika Marta: pozycja 5 : 1,56% (31 głosów)
- ŚLUSAREK Magdalena Kazimiera: pozycja 6 : 1,11% (22 głosów)
- CHAMIENIA Maciej Norbert: pozycja 7 : 3,63% (72 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- MAZUREK Zbigniew Paweł: pozycja 1 : 4,28% (85 głosów)
- HACZEK Marcin Edward: pozycja 2 : 0,55% (11 głosów)
- ZIELIŃSKA Renata Bożena: pozycja 3 : 0,65% (13 głosów)
- WRÓBEL Remigiusz: pozycja 4 : 0,81% (16 głosów)
- MICHALCZAK Dorota Jolanta: pozycja 5 : 0,71% (14 głosów)
- KUBECZKA Adrianna Laura: pozycja 6 : 1,46% (29 głosów)
- RUTKOWSKA Emiliana Monika: pozycja 7 : 0,5% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- KRĘCISZEWSKA Monika Joanna: pozycja 1 : 2,37% (47 głosów)
- KUBIK Michał: pozycja 2 : 4,89% (97 głosów)
- CZEKAŁA Agnieszka: pozycja 3 : 0,86% (17 głosów)
- KONOPA Karolina Edyta: pozycja 4 : 0,6% (12 głosów)
- KIRMIEL Andrzej Edward: pozycja 5 : 0,71% (14 głosów)
- KWIATKOWSKI Tomasz Sławomir: pozycja 6 : 4,38% (87 głosów)
- RYBACKA Beata Teresa: pozycja 7 : 0,91% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATARZYNY BUDYCH:
- CZOP Paweł Jan: pozycja 1 : 9,02% (179 głosów)
- PELEC Wioleta Joanna: pozycja 2 : 1,31% (26 głosów)
- GRELA Sylwia Elżbieta: pozycja 3 : 1,86% (37 głosów)
- MUSIK Natalia Krystyna: pozycja 4 : 0,6% (12 głosów)
- JACZEWSKI Marek Karol: pozycja 5
- MRUK Anna Maria: pozycja 6 : 0,1% (2 głosów)
- GĄDEK Daniel Paweł: pozycja 7 : 1,51% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- KOCHAN Krzysztof Józef: pozycja 1 : 5,09% (101 głosów)
- SMEJLIS Mirosława Róża: pozycja 2 : 0,45% (9 głosów)
- IDZIKOWSKA Kamila: pozycja 3 : 0,2% (4 głosów)
- POPIEL Mieczysław Jan: pozycja 4 : 0,25% (5 głosów)
- PACUŁA Ferdynand Krzysztof: pozycja 5 : 0,2% (4 głosów)
- CZARNECKA Bogumiła Agnieszka: pozycja 6 : 0,15% (3 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI:
- CHMIELEWSKI Andrzej: pozycja 1 : 5,24% (104 głosów)
- TOKARZ Andrzej: pozycja 2 : 3,48% (69 głosów)
- LORENZ Remigiusz Roch: pozycja 3 : 4,84% (96 głosów)
- KRZYCH Katarzyna Maria: pozycja 4 : 1,16% (23 głosów)
- WIECZOREK Marzena Magdalena: pozycja 5 : 0,5% (10 głosów)
- SANKIEWICZ Agnieszka Anna: pozycja 6 : 0,25% (5 głosów)
- SURMA Dariusz Piotr: pozycja 7 : 2,77% (55 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SOBOLEWSKI Józef: pozycja 1 : 6,46% (172 głosów)
- NYCZ Helena Janina: pozycja 2 : 1,65% (44 głosów)
- SKRZYPCZAK Grażyna Bożena: pozycja 3 : 0,68% (18 głosów)
- SPICHALSKA Ewa: pozycja 4 : 1,2% (32 głosów)
- BRANKOWSKA Monika: pozycja 5 : 0,83% (22 głosów)
- JAROSZEK Jarosław: pozycja 6 : 0,68% (18 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- LASKOWSKI Zbigniew: pozycja 1 : 4,96% (132 głosów)
- SOBCZAK Maciej: pozycja 2 : 0,94% (25 głosów)
- KAMIŃSKA Agnieszka Magdalena: pozycja 3 : 2,52% (67 głosów)
- SAWOCH Magdalena Maria: pozycja 4 : 0,23% (6 głosów)
- PASEWICZ Anita Sylwia: pozycja 5 : 0,49% (13 głosów)
- ŚLUSAREK Jarosław Tomasz: pozycja 6 : 0,38% (10 głosów)
- NOWAK Krzysztof Ryszard: pozycja 7 : 1,05% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI TRZECIA DROGA LUBUSKIE:
- MADZELAN Arkadiusz: pozycja 1 : 8,57% (228 głosów)
- TOMASZEWSKI Jarosław Jan: pozycja 2 : 4,89% (130 głosów)
- SZYMCZAK Magdalena: pozycja 3 : 1,95% (52 głosów)
- WIKTOROWICZ Michał Radosław: pozycja 4 : 1,43% (38 głosów)
- BRODZIŃSKI Grzegorz Zbigniew: pozycja 5 : 2,07% (55 głosów)
- PULS Dominika: pozycja 6 : 0,56% (15 głosów)
- JANOWIAK Piotr Jerzy: pozycja 7 : 0,23% (6 głosów)
- JURKOWSKA Alina Maria: pozycja 8 : 0,53% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW AGNIESZKA OLENDER:
- DUDA Artur Piotr: pozycja 1 : 2,93% (78 głosów)
- TURECKA Anna Jadwiga: pozycja 2 : 2,89% (77 głosów)
- PRZYBYLSKI Artur Sebastian: pozycja 3 : 1,16% (31 głosów)
- SZCZUREK Magdalena: pozycja 4 : 1,73% (46 głosów)
- STACHURSKA Natalia: pozycja 5 : 0,53% (14 głosów)
- ANTCZAK Marcin Piotr: pozycja 6 : 1,2% (32 głosów)
- NOWAK Mariusz Jan: pozycja 7 : 1,92% (51 głosów)
- BARAN Anna: pozycja 8 : 1,2% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KATARZYNY BUDYCH:
- KUSIK Marcin Łukasz: pozycja 1 : 5,41% (144 głosów)
- KLEPCZAREK Irena Danuta: pozycja 2 : 3,91% (104 głosów)
- LUBIK Elżbieta: pozycja 3 : 1,88% (50 głosów)
- WOŹNA Jolanta Katarzyna: pozycja 4 : 1,62% (43 głosów)
- PASAMONIK Bogusław Janusz: pozycja 5 : 0,49% (13 głosów)
- KOZDRA Łukasz: pozycja 6 : 0,41% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD 2030:
- SMEJLIS Rafał Tobiasz: pozycja 1 : 1,69% (45 głosów)
- CMOK Anna Alina: pozycja 2 : 2,07% (55 głosów)
- POKOLENKO Edward Michał: pozycja 3 : 0,15% (4 głosów)
- KUR Joanna Elżbieta: pozycja 4 : 0,64% (17 głosów)
- PASTUSZYŃSKI Adrian Stanisław: pozycja 5 : 0,3% (8 głosów)
- KICZKAJŁO Sebastian Daniel: pozycja 6 : 0,15% (4 głosów)
- CZEKAŁOWSKA Agnieszka Malwina: pozycja 7 : 0,26% (7 głosów)
- PODUFAŁA Irena: pozycja 8 : 0,08% (2 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW FORUM MIĘDZYRZECKICH INNOWACJI:
- GALL Paweł: pozycja 1 : 6,61% (176 głosów)
- KARDELA Jerzy Edward: pozycja 2 : 3,12% (83 głosów)
- SKOCZYLAS Jan Stanisław: pozycja 3 : 2,97% (79 głosów)
- GÓRA Bartłomiej Stefan: pozycja 4 : 4,47% (119 głosów)
- SZADKOWSKA Katarzyna Anna: pozycja 5 : 1,39% (37 głosów)
- GRALEWSKA Małgorzata: pozycja 6 : 2,22% (59 głosów)
- DUHAN Grażyna: pozycja 7 : 0,38% (10 głosów)
- WŁODEK Magdalena Maria: pozycja 8 : 3,95% (105 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?