Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brązowa medalistka Paulina Stenka o swoim medale na MŚ. "Jestem bardzo zadowolona z mojego startu w tych zawodach"

Tomasz Smuga
Tomasz Smuga
archiwum Pauliny Stenki/nadesłane
- Jestem bardzo zadowolona z mojego startu w tych zawodach oraz wywalczenia brązowego medalu na tak ważnych dla każdego kickboxera zawodach - przyznała w rozmowie z naszą redakcją Paulina Stenka. Kickboxerka z gminy Luzino stanęła na trzecim miejscu podium podczas ostatnich Mistrzostw Świata seniorów w kickboxingu we Włoszech.

Mistrzyni Świata juniorów w kickboxingu (WAKO 2018), wielokrotna mistrzyni i medalistka Mistrzostw Polski, 2-krotna medalistka Mistrzostw Europy (WAKO), 4-krotna zdobywczyni Pucharu Świata (WAKO), wielokrotna zdobywczyni Pucharu Europy (WAKO) - to tylko niektóre z sukcesów kickboxerki z gminy Luzino. Do swojej gabloty z medalami może jeszcze dołożyć dwa brązowe krążki wywalczone podczas Mistrzostw Świata seniorów w 2019 roku w Turcji oraz w tegorocznych MŚ we Włoszech.

W obu tych turniejach Stenka rywalizowała w formule kick-light na macie. W minionych MŚ wywalczyła brązowy medal w kat. do 70 kg. Uległa dopiero w półfinale reprezentantce Danii.

- Walka ćwierćfinałowa przebiegła pomyślnie, stoczyłam ją z reprezentantką Słowacji. Walka od początku była na moją korzyść. W drugiej rundzie uzyskałam przewagę punktową u wszystkich sędziów i skończyłam ją przed czasem - relacjonuje swoje walki w rozmowie z naszą redakcją Paulina Stenka. - Natomiast w walce półfinałowej zmierzyłam się z reprezentantką Danii, która 2 lata temu w Turcji wywalczyła Mistrzostwo Świata w mojej kategorii. Walka na początku była na moją korzyść, natomiast od połowy drugiej rundy moja przeciwniczka zaczęła bardzo nadrabiać punktowo i w rezultacie przegrałam, ale mogę śmiało powiedzieć, że otarłam się o finał. Jestem bardzo zadowolona z mojego startu w tych zawodach oraz wywalczenia brązowego medalu na tak ważnych dla każdego kickboxera zawodach - podkreśla.

Stenka kickboxing zaczęła trenować w wieku 11 lat w KTS-K GOSRiT Luzino pod okiem trenera Rafała Karcza.

- Od zawsze interesowałam się sztukami walki i za namową kolegów, którzy wtedy ćwiczyli w Luzinie, zdecydowałam pójść się na pierwszy trening. Ważnym "elementem" do przekonania kogoś, aby zaczął uprawiać jakąkolwiek dyscyplinę sportu, nie tylko kickboxing, jest osoba trenera, jego postawa i zachowanie oraz to, w jaki sposób prowadzi zajęcia treningowe. W wieku 11 lat za każdym razem cieszyłam się, że mogę przyjść na trening, aby nauczyć się nie tylko sztuki walki, ale także poznać nowe osoby i pochwalić się szkoleniowcowi z "piątki" w szkole. Mój trener zawsze miał dobre podejście do dzieci i młodzieży, potrafił nas czymś zainteresować - nowe kopnięcia, czy techniki ręczne i nigdy nie jest nudno. W moim przypadku Rafał Karcz długo nie musiał mnie przekonywać do trenowania kickboxingu, już po pierwszym treningu wiedziałam, że chcę to robić - przyznała w wywiadzie dla oficjalnego portalu Polskiego Związku Kickboxingu Stenka.

Dodajmy, że Czarnogórze do 14 listopada trwają ME kadetów i juniorów. Rafał Karcz prowadzi tam juniorską reprezentację Polski. O medale walczy m.in. Żaneta Stenka, młodsza siostra Pauliny. Trener reprezentacji za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że Żaneta Stenka awansowała do strefy medalowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomeczowe wypowiedzi po meczu Włókniarz - Sparta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto