Dziewczyny z meczu na mecz grały lepiej! Juniorki młodsze Lidera Świebodzin zajęły trzecie miejsce w 1/16 mistrzostw Polski

Artur Matyszczyk
Juniorki młodsze Lidera Świebodzin
Juniorki młodsze Lidera Świebodzin Artur Matyszczyk
Bardzo dobre wrażenie pozostawiły po sobie juniorki młodsze Lidera Świebodzin, które od piątku do niedzieli rywalizowały na własnym parkiecie w 1/16 mistrzostw Polski.

Dziewczęta zanotowały jedną wygraną i dwie porażki. W konsekwencji zajęły trzecie miejsce. Przy odrobinie szczęścia dorobek punktowy mógł być większy. Czasem w kluczowych momentach brakowało skuteczności. Warto podkreślić jednak, że ze wszystkich rywalizujących zespołów, to nasz był najmłodszy.

Lider miał tylko cztery zawodniczki z wiodącego rocznika (2004), zaś połowę zespołu stanowiły młodziczki (urodzone w 2006 roku i młodsze). Z każdym pojedynkiem świebodzinianki rozkręcały się i z minuty na minutę grały coraz lepiej. We wszystkich meczach podopieczne trenerów: Igora Mrozowicza i Jana Kanieckiego zostawiły na parkiecie mnóstwo serca i potu. Pokazały ogromne zaangażowanie i wolę walki oraz jak na młody wiek niezwykle wysokie umiejętności.

Wyniki:

Z ChKS Łódź 34:27 (17:14), ze Zgodą Ruda Śląska 17:30 (5:14), z ROKiS Radzymin 20:40 (5:18)

Lider: Siemion, Jackiewicz – Jośko 4 bramki, Nowak 6, Gryglik 9, Marczak 3, Orłowska 23, Waligóra 11, Nestorowicz 3, Naumiec, Szeremeta 1, Grześkowiak, Walczak 3, Pietrzak 7, Napierała, Kaniecka 1

Całe mecze ze Zgodą i ChKS-em można zobaczyć na facebookowym kanale tygodnika "Dzień za Dniem". Zapraszamy!

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani