MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów do rady powiatu świebodzińskiego. Kogo wybrano w Twoim powiecie w 2024 roku?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów samorządowych do rady powiatu świebodzińskiego
Wyniki wyborów samorządowych do rady powiatu świebodzińskiego k_kapica_afk
Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Jak zagłosowali mieszkańcy powiatu świebodzińskiego? Sprawdź, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3. Jakie wyniki uzyskali poszczególni kandydaci?

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu świebodzińskiego w okręgach nr 1, 2, 3

Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu świebodzińskiego w okręgach nr 1, 2, 3 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.

Wyniki wyborów do rady powiatu świebodzińskiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • MOTOWIDEŁKO Michał Janusz: pozycja 1 : 2,09% (2 378 głosów)
    • FLISIEWICZ Michał Józef: pozycja 2 : 2,09% (2 378 głosów)
    • ŁOTAREWICZ Ryszard: pozycja 3 : 2,09% (2 378 głosów)
    • GINTOWT-LISTOWSKA Lidia Anastazja: pozycja 4 : 2,09% (2 378 głosów)
    • RUDOWICZ Władysław: pozycja 5 : 2,09% (2 378 głosów)
    • GRZYBOWSKI Piotr Łukasz: pozycja 6 : 2,09% (2 378 głosów)
    • KRASOWSKI Zbigniew Kazimierz: pozycja 7 : 2,09% (2 378 głosów)
    • PIETRASIK Elżbieta: pozycja 8 : 2,09% (2 378 głosów)
    • MARTYN Jarosław: pozycja 9 : 2,09% (2 378 głosów)
    • FILIPOWICZ Magdalena: pozycja 10 : 2,09% (2 378 głosów)
    • DĄBROWSKA-WARCHOLIK Beata Maria: pozycja 11 : 2,09% (2 378 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • STARZEWSKA Jolanta: pozycja 1 : 1,2% (1 365 głosów)
    • ŚLEBIODA Jakub Adam: pozycja 2 : 1,2% (1 365 głosów)
    • PIELICHOWSKA Katarzyna Agnieszka: pozycja 3 : 1,2% (1 365 głosów)
    • OLESIAK Paweł Krzysztof: pozycja 4 : 1,2% (1 365 głosów)
    • PULS Monika Katarzyna: pozycja 5 : 1,2% (1 365 głosów)
    • GORDZELEWSKI Bogusław: pozycja 6 : 1,2% (1 365 głosów)
    • KOZICKI Marek Leszek: pozycja 7 : 1,2% (1 365 głosów)
    • SZULC Maciej: pozycja 8 : 1,2% (1 365 głosów)
    • GROCIAK Cezary: pozycja 9 : 1,2% (1 365 głosów)
    • TONIARZ Daniel Stefan: pozycja 10 : 1,2% (1 365 głosów)
    • ZATYLNA Beata Anna: pozycja 11 : 1,2% (1 365 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • CZEPUKOWICZ Mieczysław: pozycja 1 : 2,44% (2 776 głosów)
    • PYRCZ Szymon: pozycja 2 : 2,44% (2 776 głosów)
    • KOZAK Elżbieta: pozycja 3 : 2,44% (2 776 głosów)
    • STRYKOWSKI Paweł Marcin: pozycja 4 : 2,44% (2 776 głosów)
    • PŁOCHOCKI Waldemar Jerzy: pozycja 5 : 2,44% (2 776 głosów)
    • MALINOWSKA Urszula Ewa: pozycja 6 : 2,44% (2 776 głosów)
    • STOBRAWA Elżbieta Irena: pozycja 7 : 2,44% (2 776 głosów)
    • MROZOWICZ Beata Eleonora: pozycja 8 : 2,44% (2 776 głosów)
    • MUSIAŁ Mirosław Adam: pozycja 9 : 2,44% (2 776 głosów)
    • FIODOROWICZ Marian: pozycja 10 : 2,44% (2 776 głosów)
    • GONTAREK Mariusz Bogusław: pozycja 11 : 2,44% (2 776 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM:

    • MOŻEJKO Tomasz: pozycja 1 : 0,29% (331 głosów)
    • FRĄCKOWIAK Monika Edyta: pozycja 2 : 0,29% (331 głosów)
    • ZGLINIECKA Renata Teresa: pozycja 3 : 0,29% (331 głosów)
    • FILIPCZAK Augustyn: pozycja 4 : 0,29% (331 głosów)
    • SZAFRANEK Donata: pozycja 5 : 0,29% (331 głosów)
    • ŚLIWCZYŃSKI Damian Krzysztof: pozycja 6 : 0,29% (331 głosów)
    • STANKIEWICZ Kamilla Agata: pozycja 7 : 0,29% (331 głosów)
    • KIERSNOWSKA Anna: pozycja 8 : 0,29% (331 głosów)
    • JĘDRZEJCZAK Robert Maciej: pozycja 9 : 0,29% (331 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:

    • SZUMSKI Zbigniew Jan: pozycja 1 : 2,03% (2 308 głosów)
    • MIARA Urszula: pozycja 2 : 2,03% (2 308 głosów)
    • JAŚKIEWICZ Eugeniusz Kazimierz: pozycja 3 : 2,03% (2 308 głosów)
    • KRAJNIAK Hanna Zofia: pozycja 4 : 2,03% (2 308 głosów)
    • MISIAK Zdzisław: pozycja 5 : 2,03% (2 308 głosów)
    • DENIS Agnieszka: pozycja 6 : 2,03% (2 308 głosów)
    • LIGOCKA Bogumiła Barbara: pozycja 7 : 2,03% (2 308 głosów)
    • KRZEMIŃSKA Adrianna Agata: pozycja 8 : 2,03% (2 308 głosów)
    • ANDRZEJCZAK Piotr Włodzimierz: pozycja 9 : 2,03% (2 308 głosów)
    • SZCZYGLEWSKA Daria Agnieszka: pozycja 10 : 2,03% (2 308 głosów)
    • PAŁASZ Dariusz Jan: pozycja 11 : 2,03% (2 308 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY PRO ŚWIEBODZIN:

    • FILIŃSKA Monika Justyna: pozycja 1 : 1,08% (1 230 głosów)
    • JUNKWISZ Tomasz Robert: pozycja 2 : 1,08% (1 230 głosów)
    • OSYSKO Ilona: pozycja 3 : 1,08% (1 230 głosów)
    • ŁEBKOWSKI Adam Mariusz: pozycja 4 : 1,08% (1 230 głosów)
    • JASTRZĘBSKA Sylwia Agnieszka: pozycja 5 : 1,08% (1 230 głosów)
    • TOMCZYK Krzysztof: pozycja 6 : 1,08% (1 230 głosów)
    • PIWOŃSKA Elżbieta: pozycja 7 : 1,08% (1 230 głosów)
    • ROSOLSKA-BORKOWSKA Marta Emilia: pozycja 8 : 1,08% (1 230 głosów)
    • WIERZBICKI Michał Kamil: pozycja 9 : 1,08% (1 230 głosów)
    • GABRUK Karolina Teresa: pozycja 10 : 1,08% (1 230 głosów)
    • SZUKALSKA Mariola Grażyna: pozycja 11 : 1,08% (1 230 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świebodzińskiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • OTTO Katarzyna Emilia: pozycja 1 : 4,07% (1 274 głosów)
    • SKRZYNIARZ Joanna: pozycja 2 : 4,07% (1 274 głosów)
    • CHOMIAK Eleonora Danuta: pozycja 3 : 4,07% (1 274 głosów)
    • ŚLIZIEŃ Jarosław Bonawentura: pozycja 4 : 4,07% (1 274 głosów)
    • STACHOWIAK Michał: pozycja 5 : 4,07% (1 274 głosów)
    • MIKULSKI Henryk Piotr: pozycja 6 : 4,07% (1 274 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • KANIECKI Jan: pozycja 1 : 4,1% (1 285 głosów)
    • PUSZKIEL Danuta Krystyna: pozycja 2 : 4,1% (1 285 głosów)
    • NIKLEWICZ Alicja Teresa: pozycja 3 : 4,1% (1 285 głosów)
    • DOMAŃSKI Piotr: pozycja 4 : 4,1% (1 285 głosów)
    • CELIŃSKA Grażyna: pozycja 5 : 4,1% (1 285 głosów)
    • KARATAJ Tomasz Józef: pozycja 6 : 4,1% (1 285 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • CZEPUKOWICZ Paweł: pozycja 1 : 3,06% (958 głosów)
    • WESOŁOWSKA Monika: pozycja 2 : 3,06% (958 głosów)
    • DAUKSZA Karol Mirosław: pozycja 3 : 3,06% (958 głosów)
    • UCHMAN-BŁAŻKÓW Julita: pozycja 4 : 3,06% (958 głosów)
    • ŻARSKA Roksana Małgorzata: pozycja 5 : 3,06% (958 głosów)
    • BOSY Arkadiusz Krzysztof: pozycja 6 : 3,06% (958 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE RAZEM:

    • AMBROŻAK Agnieszka Joanna: pozycja 1 : 1,12% (351 głosów)
    • BĄCZYK-MAZURKIEWICZ Aneta Ewa: pozycja 2 : 1,12% (351 głosów)
    • MAŁECKI Jacek Roman: pozycja 3 : 1,12% (351 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:

    • HOPPEN-ANYSZKO Alicja Aleksandra: pozycja 1 : 4,87% (1 525 głosów)
    • OGRODNIK Marek: pozycja 2 : 4,87% (1 525 głosów)
    • HALCZAK Emilia Kamila: pozycja 3 : 4,87% (1 525 głosów)
    • GRAFF Ewa: pozycja 4 : 4,87% (1 525 głosów)
    • SIKORA Tomasz Adolf: pozycja 5 : 4,87% (1 525 głosów)
    • PIEŃCZAK Leszek Mariusz: pozycja 6 : 4,87% (1 525 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świebodzińskiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • CHROMIŃSKI Andrzej Piotr: pozycja 1 : 3,3% (1 011 głosów)
    • DUDEK Izabela Magdalena: pozycja 2 : 3,3% (1 011 głosów)
    • SZYMKOWIAK Urszula Elżbieta: pozycja 3 : 3,3% (1 011 głosów)
    • KOWALSKA Teresa: pozycja 4 : 3,3% (1 011 głosów)
    • PÓŁTORAK Mieczysław Jan: pozycja 5 : 3,3% (1 011 głosów)
    • TOMCZAK Mirosław Piotr: pozycja 6 : 3,3% (1 011 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • PÓŁTORAK Wojciech Kazimierz: pozycja 1 : 2,12% (649 głosów)
    • KOCIOŁEK Piotr: pozycja 2 : 2,12% (649 głosów)
    • STARZYŃSKA Teresa: pozycja 3 : 2,12% (649 głosów)
    • LISOWSKA Martyna: pozycja 4 : 2,12% (649 głosów)
    • NAPIERAŁA Paulina: pozycja 5 : 2,12% (649 głosów)
    • BŁAŻKÓW Janusz Józef: pozycja 6 : 2,12% (649 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KORAL Roman Jan: pozycja 1 : 3,31% (1 015 głosów)
    • BIAŁAS Ryszard Stanisław: pozycja 2 : 3,31% (1 015 głosów)
    • KŁOSIAK Martyna: pozycja 3 : 3,31% (1 015 głosów)
    • NOWOTNIK Jolanta Krystyna: pozycja 4 : 3,31% (1 015 głosów)
    • PÓŁTORAK Ewa: pozycja 5 : 3,31% (1 015 głosów)
    • BURSZTYN Bartosz Bernard: pozycja 6 : 3,31% (1 015 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDOWCY:

    • MINTA Marcin Arkadiusz: pozycja 1 : 7,95% (2 438 głosów)
    • JUSZYŃSKA Marta: pozycja 2 : 7,95% (2 438 głosów)
    • MATYSIK Sławomir Piotr: pozycja 3 : 7,95% (2 438 głosów)
    • KUBICKA Ewa Alicja: pozycja 4 : 7,95% (2 438 głosów)
    • WOŹNIAK Grzegorz: pozycja 5 : 7,95% (2 438 głosów)
    • KORZENIEWSKA Joanna Katarzyna: pozycja 6 : 7,95% (2 438 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

W jaki sposób wybierani są radni powiatu?

Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyska pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto