Podokręg LZPN Świebodzin. Puchar Polski wywalczyła Victoria Szczaniec [ZDJĘCIA]

Wiesław Zdanowicz
Mecz pucharowy PP na szczeblu podokręgu Victoria Szczaniec - KS Radoszyn
Mecz pucharowy PP na szczeblu podokręgu Victoria Szczaniec - KS Radoszyn Klub Victoria Szczaniec
Na neutralnym boisku Błękitnych w Ołoboku rozegrany został mecz piłki nożnej, którego stawką był Puchar Polski na szczeblu Podokręgu LZPN Świebodzin.

Obserwatorami pucharowego finału (15 czerwca) obok licznej rzeszy kibiców obu zespołów (ze Szczańca przywiózł fanów specjalnie wynajęty autobus) byli m.in. Robert Skowron, Prezes Lubuskiego Związku Piłki Nożnej w Zielonej Górze, a także przedstawiciele Podokręgu LZPN Świebodzin - Ryszard Obała (przewodniczący), Andrzej Kałużny i Andrzej Celiński.

Spotkanie pomiędzy B-klasowymi drużynami piłkarskimi, KS-em Radoszyn i Victorią Szczaniec, które sędziowali Paweł Łapkowski, Sebastian Chudy i Przemysław Dzienuć, zakończyło się wynikiem 2:3 (1:2). Bramki dla zwycięskiej Victorii strzelili: Mateusz Janikowski (26’), Dawid Jerzynek (31’), Marcin Wycke (85’), dla radoszynian: Bogdan Nykolenko (20’, 65’)

W 85 minucie spotkania, po zwycięskim strzale na 3:2 Marcina Wycke, zostało ono przerwane na dwie minuty z powodu rozpalenia świec dymnych przez kibiców.

Obie drużyny otrzymały piłki, a Puchar Polski Podokręgu LZPN za I miejsce wręczył Victorii Ryszard Obała, za II KS-owi Andrzej Celiński. Nagrodę w postaci stroju piłkarskiego otrzymał bramkarz Victorii - Marek Walkowiak.

Dodajmy, że obie drużyny uczestniczyć będą w dalszych rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Victoria Szczaniec: Marek Walkowiak (bramkarz), Piotr Marchut, Patryk Gerszewski, Robert Kubala, Mateusz Bursztyn, Daniel Łysiak, Tomasz Lewandowski, Dawid Garbowski (C), Marcin Wycke, Mateusz Janikowski, Dawid Jerzynek; w rezerwie: Michał Darabasz, Przemysław Chytry, Grzegorz Szemberski, Paweł Twardowski

KS Radoszyn: Michał Czerniawski (po kontuzji zmienił go Meszka), Piotr Moryson, Arkadiusz Turkiewicz, Paweł Czarnuszewicz, Mariusz Banachowski, Bogdan Nykolenko, Łukasz Kruczyński, Bartłomiej Gintowt, Krzysztof Dobrołowicz, Piotr Turkiewicz, Mikołaj Kuś; w rezerwie: Stanisław Macutkiewicz, Adam Smagur, Mateusz Gorsiak, Tomasz Turkiewicz