MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Światowy Dzień Ludności. Czy jest nas więcej w województwie lubuskim, Unii Europejskiej i na świecie?

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
od 16 lat
Światowy Dzień Ludności obchodzimy co roku 11 lipca. Święto to zostało ustanowione w 1989 roku przez Zgromadzenie Narodowe ONZ. 11 lipca bowiem przypada rocznica tzw. Dnia Pięciu Miliardów. Wtedy to w 1987 roku liczba ludności świata osiągnęła pięć miliardów. Jak to jest teraz z nami? Przybywa nas czy ubywa?

Roksana Bach, starszy statystyk Lubuski Ośrodek Badań Regionalnych, Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, mówi, że z okazji Światowego Dnia Ludności warto pochylić się nad zagadnieniami demograficznymi, dotyczącymi miasta, województwa, kraju, Europy i świata.

11 lipca obchodzimy Światowy Dzień Ludności. Czy jest nas więcej czy mniej z porównaniu z poprzednimi latami? Na to pytanie staramy się podczas tego święta odpowiedzieć

Światowy Dzień Ludności. Czy jest nas więcej w województwie ...

Czy jest nas mniej czy więcej w województwie, Unii Europejskiej i na świecie?

Z danych statystycznych wynika, że w 2022 roku w województwie lubuskim odnotowano spadek liczby ludności w większości powiatów w porównaniu z danymi z 2015 roku.
- Największy spadek odnotowano w powiecie żagańskim i wyniósł on ponad 8 procent. Natomiast wzrost liczby ludności odnotowano w powiecie gorzowskim oraz w mieście na prawach powiatu - Zielonej Górze - wylicza Roksana Bach. - Jeśli chodzi o liczbę ludności w Unii Europejskiej to tu zauważamy wzrost o 1 procent w stosunku do tego, co było w 2015 roku. Wiemy to na podstawie danych Eurostatu, natomiast na podstawie danych Baku Światowego możemy stwierdzić, że ludność świata w porównaniu do 2015 roku wzrosła o ponad 7 procent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Światowy Dzień Ludności. Czy jest nas więcej w województwie lubuskim, Unii Europejskiej i na świecie? - Zielona Góra Nasze Miasto

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto