MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szukanie zajączka i malowanie wielkiego zwierzaka! To już przedświąteczna tradycja w mieście. Ale się działo na deptaku!

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Malowanie świątecznego zająca na zielonogórskim deptaku
Malowanie świątecznego zająca na zielonogórskim deptaku Jacek Katos
Ale gwarno i kolorowo było na zielonogórskim deptaku w czwartek, 28 marca. A to za sprawą szukania zająca oraz malowania wielkiego zwierzaka przez przedszkolaki. Dzięki temu można było poczuć już świąteczną atmosferę.

Czwartek był ostatnim dniem Jarmarku Wielkanocnego Kraszanka 2024. Na stoiskach rękodzielnicy, wytwórcy regionalnych potraw kusili najlepszymi produktami. Mimo rannego deszczu na deptaku zrobiło się jeszcze bardziej żółto i kolorowo. A to za sprawą przedszkolaków, którzy zjawili się pod ratuszem, bo mieli ważne zadanie do wykonania.

Zabawa była przednia. Każdy szukał zająca

Tradycyjna zabawa w szukanie zajączka to wielka radość dla dzieci. Śmiechu przy tym co roku jest wiele. Bo najmłodsi mieszkańcy niczym najlepsi detektywi potrafią zajrzeć w każdy deptakowy kąt. Podczas spotkania dzieci recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Atrakcją dla milusińskich były alpaki. Wszystko to w ramach akcji zorganizowanej przez stowarzyszenie ,,Ludzie dla ludzi” radnej Eleonory Szymkowiak.
Dzięki tej akcji deptakowe gazony zyskały kolorowe ozdoby, pisanki, kurczaki, zające...
Były nagrody, podziękowania i dużo dobrej zabawy.

Malowanie wielkiego zająca

Deptakową atrakcją było też malowanie wielkiego, zielonego zająca. Towarzyszy on nam w czasie świąt już od 10 lat. Co roku jest ozdabiany. W tym roku do artystycznych zmagań zapraszali m.in. dyrektor departamentu oświaty i spraw społecznych Wioleta Haręźlak i prezydent miasta Janusz Kubicki, a także Leszek Jenek, kierownik filii ZOK w Zielonej Górze Starym Kisielinie.
Dzieci z przedszkola nr 17 ozdabiały świątecznego zwierzaka różnymi kolorami. Farby i sprzęt przygotował Zakład Gospodarki Komunalnej. Wielki zająć szybko pokrył się serduszkami, pisankami, kwiatami..

Przeczytaj także:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Błysk i cekiny czyli gwiazdy w Cannes

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Szukanie zajączka i malowanie wielkiego zwierzaka! To już przedświąteczna tradycja w mieście. Ale się działo na deptaku! - Gazeta Lubuska

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto