MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tak sadziliśmy las. W sobotę w Zielonej Górze przybyło 16 tysięcy drzew. Na uczestników czekało też wiele atrakcji. ZDJĘCIA, FILM

Mariusz Kapała
Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
W sobotę leśnicy zaprosili zielonogórzan i mieszkańców regionu do wspólnego sadzenia lasu. Pogoda dopisała jubileuszowej, ósmej już edycji czterogodzinnej akcji „Posadźmy Razem Las”. Zaplanowano, że 16 tysięcy drzew znajdzie miejsce przy ul. Słubickiej w Zielonej Górze.

Gdzie tym razem przybyło nam drzew? To był teren przy ulicy Słubickiej w Zielonej Górze.

W ramach tej wyjątkowej inicjatywy została posadzona sosna pospolita - aż 16 tysięcy drzew na powierzchni około 2 hektarów. Narzędzia i niezbędne materiały zapewniły Lasy Państwowe, co umożliwiło każdemu uczestnikowi bezpieczne i efektywne uczestnictwo. Leśna Osada i inne atrakcje znajdowały się na terenie firmy zakładu LUMEL SA.

Posadźmy Razem Las to także wiele dodatkowych atrakcji

Jak podkreśla dr inż. E. Fabiańczyk, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze - uczestnicy akcji mieli okazję zdobyć Indeks Przyjaciela Lasu, zyskując wiedzę na temat przyrody oraz biorąc udział w licznych atrakcjach, w tym grach i zabawach w Leśnej Osadzie. Stoiska tematyczne przygotowane przez zaangażowanych partnerów zapewniły interaktywną edukację i rozrywkę dla całej rodziny.

- Można się było dowiedzieć o różnych gatunkach drzew, jakie mamy w województwie lubuskim, jakie zwierzęta u nas żyją i jakie szkody wyrządza szop pracz, ale też np. co można robić z drewna, jakie jest ono ważne. Nie brakowało stoisk, na których można się było wiele dowiedzieć na temat ekologii, odnawialnych źródeł energii, fotowoltaiki – wylicza Igor, który na sadzenie lasu przyjechał ze swoim tatą Krzysztofem.

Wszyscy korzystamy z lasu, więc dbajmy o niego

Uczestnicy akacji podkreślali, że to bardzo ciekawa i potrzebna inicjatywa. Bo któż z nas nie korzysta z lasu, choćby podczas weekendowych spacerów? Trzeba więc też się jemu odpłacić sprzątaniem czy sadzeniem sadzonek drzew. Dla przyszłych pokoleń, by mieli czyste powietrze i miejsce rekreacji, by było zielono i pachnąco…

Dodatkowo, dla osób, które posadziły drzewa i zdobyły Indeks Przyjaciela Lasu, leśnicy przygotowali specjalne upominki. Warto także wspomnieć, że podczas akcji, Nadleśnictwo Przytok prezentowało projekt "Rowerowy Przytok – promocja ekologicznego transportu rowerowego wśród mieszkańców miasta Zielona Góra i okolic".

Organizatorzy akcji: Nadleśnictwo Zielona Góra, Nadleśnictwo Przytok oraz LUMEL SA.

Przeczytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto