MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Ten opuszczony hotel w Lubuskiem kiedyś przyciągał setki klientów. A dziś? Nie uwierzycie, jak wygląda!

Jakub Pikulik
Jakub Pikulik
Hotel i SPA działały do 2018 r. Od tego czasu obiekt ulega systematycznej dewastacji. Można go kupić na licytacji komorniczej.
Hotel i SPA działały do 2018 r. Od tego czasu obiekt ulega systematycznej dewastacji. Można go kupić na licytacji komorniczej. licytacje.komornik.pl
Kiedyś ten hotel był prawdziwą perełką. Położony tuż przy samym centrum Łagowa, z basenem, przeszklonym atrium, gabinetami zabiegowymi, przyciągał klientów z Polski i zagranicy. Od 2018 obiekt stoi pusty. Popada w coraz większą ruinę. Opuszczony hotel można kupić na licytacji komorniczej.

Spis treści

Kryty basen, wanny z hydromasażem, około 50 pokoi, sale konferencyjne, gabinety do zabiegów SPA - to wszystko było dostępne dla gości hotelu SPA Morena (później nazwanym Hotel Lubuskie SP) w Łagowie. Obecnie obiekt popada w ruinę. Budynek znajduje się w prestiżowej lokalizacji, przy jednej z głównych ulic miasta, niedaleko od jeziora. Jest porośnięty bluszczem i z roku na rok mierzy się z coraz większą dewastacją.

Kiedyś hotel był prawdziwą perełką

Hotel i otaczający go grunt zajmuje łącznie niespełna pół hektara. Budynek ma trzy kondygnacje. Powierzchnia użytkowa dawnego hotelu wynosi aż 4,4 metrów kwadratowych! Wewnątrz znajduje się utwardzony dziedziniec z przeszklonym dachem, czyli tak zwane atrium, które znajdziemy również na Zamku Joannitów w Łagowie.

W okresie funkcjonowania było tutaj:

  • pomieszczenia związane z usługami fizjoterapeutycznymi,
  • bar z parkietem tanecznym,
  • pomieszczenia dla personelu oraz toalety;
  • recepcja hotelowa,
  • restauracja z zapleczem kuchennym,
  • pokoje hotelowe w tym pokoje przeznaczone dla osób niepełnosprawnych,
  • basen, dwie sauny fińskie, pomieszczenia pomocnicze (szatnie i natryski),
  • sala konferencyjna,
  • sala fitness z zapleczem i szatniami

Dodatkowo w zachodnim skrzydle budynku znajdują się pomieszczenia gospodarcze, które miały być zaadaptowane na pokoje hotelowe, jednak te prace nigdy nie zostały zrealizowane. Liczba pokoi hotelowych wynosiła 48, w tym: 36 pokoi standard, 10 pokoi standard plus, 2 pokoje biznes.

Budynek potrzebuje remontu

Nieruchomość posiadała pozwolenie na budowę kolejnych kilkunastu pokoi. Obecnie budynek nie pełni swojej funkcji, obiekt jest nieużytkowany. W budynku nie funkcjonują żadne instalacje. Budynek wymaga przeprowadzania modernizacji, która jest niezbędna dla przywrócenia możliwości prowadzenia działalności hotelowo-gastronomicznej.

Hotel wystawiony przez komornika

Hotel oferował swoje usługi do 2018 r., gdy został zamknięty. 27 czerwca odbędzie się licytacja komornicza tego obiektu.

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świebodzinie Artur Łukomski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27-06-2024 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Świebodzinie z siedzibą przy Park Chopina 3, 66-200 Świebodzin, pokój 6, odbędzie się pierwsza licytacja użytkowania wieczystego nieruchomości należącej do dłużnika, położonej przy Chopina 2C, 66-220 Łagów, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze ZG1S/00010052/1. - czytamy w ogłoszeniu komorniczym

Mapa: hotel znajduje się przy ul. Chopina 2C w Łagowie

Cena wywoławcza za dawny hotel przekracza 9 mln zł

Suma oszacowania wynosi 9 079 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 6 809 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 907 900,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP Paribas Bank Polska Spółka Akcyjna 04 1600 1462 1860 2410 4000 0003.

Wideo: opuszczone kino Świteź w Łagowie

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Ten opuszczony hotel w Lubuskiem kiedyś przyciągał setki klientów. A dziś? Nie uwierzycie, jak wygląda! - Gazeta Lubuska

Wróć na swiebodzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto