Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Udany wieczór w Bibliotece Norwida. Tematem była powieść kryminalna z elementami horroru

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim powieściopisarzem, autorem bestsellerowych kryminałów, połączone z promocją najnowszej książki – z cyklu z Igorem Brudnym – "Smolarz", 21 marca 2024 r. Biblioteka Norwida
Spotkanie autorskie z Przemysławem Piotrowskim, zielonogórskim powieściopisarzem, autorem bestsellerowych kryminałów, połączone z promocją najnowszej książki – z cyklu z Igorem Brudnym – "Smolarz", 21 marca 2024 r. Biblioteka Norwida Eliza Gniewek-Juszczak
Na spotkanie z zielonogórskim pisarzem Przemysławem Piotrowskim do Biblioteki Norwida przyszło wielu fanów jego twórczości, a wśród nich była spora grupa, która już zdążyła przeczytać powieść, w której wraca komisarz Brudny. Szósta część serii o komisarzu Brudnym nosi tytuł Smolarz i przyciąga uwagę już samą okładką.

Czwartek Lubuski. Gościem Przemysław Piotrowski

Gościem Czwartku Lubuskiego wydarzenia poświęconego literaturze organizowanego przez Bibliotekę Norwida był pisarz z Zielonej Góry Przemysław Piotrowski. Spotkanie prowadziła prof. dr hab. Marta Ruszczyńska.

– Skąd pomysł na smolarza? Zaintrygował mnie ten zawód – wyjaśnił pisarz, tłumacząc, że jest zaledwie kilku wykonujących ten zawód czynnie. – Wypalanie węgla drzewnego jest to bardzo trudna, wymagająca robota. To są ludzie, którzy spędzają w barakach czasami pół roku, sami ze sobą, czasami pojawi się jakiś turysta jak ja, który zamęczał ich pytaniami – przyznał autor.

Zielonogórzanin opowiedział o swoim zachwycie miejscem, właśnie ze względu na możliwość wykorzystania w literaturze.

– Same Bieszczady to super miejsce, żeby to ograć kryminalnie, bo wyobraźcie sobie zapada zmrok albo jest poranek i doliny są zamglone. Skowyt wilków. Pomruk niedźwiedzia. Trzaskające gałęzie. Szumiący wiatr. Płonące retorty. Zapach bukowego drewna. Z tego wszystkiego można stworzyć niesamowity klimat. Postanowiłem, że wyjadę w te Bieszczady, przejdę się tymi szlakami. I trafiłem na historię Bieszczad – opowiadał pisarz podczas spotkania autorskiego.

Prof. Ruszczyńska przyznała, że dla niej nowa powieść pisarza to powieść kryminalna z elementami horroru. Zwraca uwagę, a wręcz przeraża sama okładka tej książki. Autor przyznał, że cieszy się, że udało się właśnie uzyskać taką grafikę.

Podczas godzinnego spotkania można było dowiedzieć się, że historie Brudnego będą sfilmowane, jest tylko kwestia ustalenia, kiedy, bo nie brakuje chętnych producentów do zajęcia się tematem. Podobnie stanie się z historią Nuty Karabiny. A w najbliższym czasie będą kolejne książki. Jest ich tak dużo, że w tym roku nie wszystkie znajdą miejsce w cyklu wydawniczym.

Przemysław Piotrowski. O książce Smolarz

W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. Z powodu tragedii ożywa legenda o ponurym smolarzu. Dręczony wyrzutami sumienia Igor Brudny, który w górach próbował odzyskać spokój, wbrew sobie angażuje się w sprawę. Gdy podejrzenie pada na jego sąsiada, zajmującego się wypałem drewna Samuela, komisarz jako jedyny kwestionuje jego winę. Przeciwko sobie ma nie tylko tajemniczego mordercę, lecz także miejscowy układ sił, na którego czele stoi polityk będący dla mieszkańców niemal bogiem. Szukając sprawcy, Brudny odkryje tajemnicę, przy której straszna legenda okaże się jedynie bajeczką dla dzieci…
Źródło: portal autora www.przemyslawpiotrowski.pl

Przemysław Piotrowski. O pisarzu

Przemysław Piotrowski jako pisarz debiutował w 2015 roku thrillerem historycznym „Kod Himmlera”, a następnie wykreował mroczny świat w sensacyjnej „Drodze do piekła”. Były dziennikarz sportowy, a potem śledczy w „Gazecie Lubuskiej”. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, studiował również w Hiszpanii i USA.

Autor bestsellerowej serii kryminałów z komisarzem Igorem Brudnym w roli głównej. Serię zapoczątkowała powieść „Piętno”. Czwarty tytuł w serii – „Zaraza” – w plebiscycie portalu Lubimyczytac.pl zdobył tytuł Książki Roku 2021 w kategorii kryminał/sensacja/thriller. Wydana w czerwcu 2022 piąta część, „Bagno”, w sposób bezpardonowy i bezkompromisowy rozprawia się z tytułowym bagnem w środowisku ekip rządzących i kościoła.
Źródło: Wydawnictwo Czarna owca

Czytaj też:

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto