W drugiej lidze piłki ręcznej mężczyzn MKS Tęcza Kościan uległ drużynie Zew Świebodzin 23:32 (11:13)

Wiesław Zdanowicz
Mecz obu zespołów w Świebodzinie
Mecz obu zespołów w Świebodzinie Wiesław Zdanowicz
W sobotę, 17 marca, świebodzińscy piłkarze ręczni stoczyli w II lidze dolnośląskiej mecz 21. kolejki w Kościanie z tamtejszą Tęczą.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Zew podejmował Tęczę u siebie i wygrał wówczas 30:24 (18:10). Co ciekawe, Tęcza i Zew zajmowały te same pozycje w tabeli co przed sobotnim pojedynkiem. Tęcza była czwarta, Zew siódmy.

W ósmej kolejce drużyna gości wyszła na prowadzenie tylko w pierwszej minucie, rzucając bramkę na 1:0. Pozostała część spotkania toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie 3:1 a następnie 7:2. Tęcza w drugiej odsłonie spotkania rzuciła swoją pierwszą bramkę kontaktową dopiero w 6 minucie. Trenerzy Zewu na ostatnie 15 minut meczu zdecydowali się dać szansę gry zawodnikom z ławki rezerwowych.

Sobotnie spotkanie było niemal lustrzanym odbiciem jesiennego meczu w Świebodzinie.

- Zaczynamy skoncentrowani, ale to Kościan rzucił pierwszą bramkę - przypomina Bronisław Maly, trener Zewiaków. - W szóstej minucie jest 4:1 dla Tęczy. Bierzemy czas i od tego momentu zdobywamy cztery bramki. Mecz się wyrównał. Zespół wzmocnił obronę, co spowodowało grę z kontry. W siódmej minucie brutalny faul spowodował, że Piotr Książkiewicz musiał być odstawiony do szpitala z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu. Rewelacyjnie rozpoczynamy II połowę. Zdobywamy cztery bramki, z tego dwie bramkarz Kamil Pasiuta. Mając sześć bramek przewagi powiększaliśmy przewagę dzięki obronie i postawie Kamila Pasiuty w bramce - ocenia trener Maly.
- BARDZO mądra gra w ataku i super skuteczność Michała Tarasiuka (15 bramek) spowodowała, że moglibyśmy ograć młodych juniorów młodszych - dodaje trener.

Z kronikarskiego obowiązku dodajmy, że w ferworze walki w drugiej połowie meczu bolesnej kontuzji szczęki doznał Mateusz Kowalaszek.

TS Zew Świebodzin: 98. Kamil Pasiuta (2), 22. Maciej Hady - 2. Łukasz Książkiewicz, 3. Tomasz Sielicki (2), 5. Piotr Tomczyk (6), 6. Wojciech Hrycak (4), 7. Piotr Radziwon, 8. Nikodem Walkiewicz, 9. Przemysław Bryza (1), 10. Piotr Książkiewicz, 13. Jakub Kaliszak (2), 14. Michał Tarasiuk (15), 17. Mateusz Kowalaszek, 18. Martin Osiecki, 19. Jakub Cenin, 20. Nikodem Bilewicz; trener: Bronisław Maly, kier. zespołu: Andrzej Galle

Wyniki 21. kolejki: MKS Tęcza Kościan vs. TS Zew Świebodzin 23:32 (11:13, rzuty karne: 1/1:5/4);
UKS Olimp Grodków vs. MKST Astra Nowa Sól 39:23 (19:10);
Śląsk Wrocław Handball Team vs. UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 28:27 (18:16);

SKS Orlik Brzeg vs. SPR Bór Oborniki Śląskie 27:38;

SKF KPR Sparta Oborniki vs. KS Forza Wrocław 24:21 (13:9);
EUCO-UKS Dziewiątka Legnica vs. SSRiR Start Konin 22:21 (10:10);
LKS OSiR Komprachcice vs. MKS Żagiew Dzierżoniów 33:27